25 способів подякувати англійською мовою

...

Без цього слова неможливо уявити жодну ввічливу бесіду, адже воно може бути застосоване практично в будь-якій ситуації та в будь-якій сфері життя. Але крім всім відомого «thank you» існує багато інших слів подяки в англійській мові. Забудьте про одноманітність, тому що цей матеріал допоможе зробити ваше мовлення більш живим, цікавим і, звісно ж, більш люб'язним.

Як сказати «‎дякую» англійською

 1. I can't thank you enough for finding our archival photos. It is a wonderful family reminder. - Я не можу висловити свою подяку за те, що ти знайшов наші архівні фотографії. Це чудовий сімейний спогад.
 2. The way you didn't let me give up after my release is just impossible to appreciate. Thank you from the bottom of my heart. - Те, як ти не дала мені опустити руки після звільнення, просто неможливо оцінити. Дякую тобі з усього серця.
 3. Thanks a lot for the lecture notes. I definitely owe you one! - Дуже дякую за конспекти лекцій. Я у тебе в боргу!
 4. I am very grateful to you for reconciling me with Alice. - Я дуже вдячний, що ти помирив мене з Алісою.
 5. The fact that Dan was unafraid to stand up for me in front of his classmates — words cannot express how grateful I am to him for that incident. - Те, що Ден не побоявся заступитися за мене перед своїми однокласниками — словами не передати, як я йому вдячний за цей випадок.
 6. Cheers for being such a fantastic team player! Without your knowledge, we would have lost! - Дякую за те, що ти такий фантастичний командний гравець! Без твоїх знань ми б програли!

Синоніми «‎дуже дякую»

Іноді немає бажання вигадувати складні варіанти, і хочеться просто сказати «thank you very much». І знову-таки, щоб бути різноманітними, ви можете скористатися наступними аналогами цього виразу.

 1. Thanks a bunch for covering my shift yesterday! - Дуже дякую, що підмінив мене вчора!
 2. Many thanks for warning me about the inspection in time! Otherwise I would have been fined for sure! - Красно/дуже дякую, що вчасно сповістили мене про перевірку! Інакше б мене точно оштрафували!
 3. Thanks a million, Megan, if it wasn't for your vigilance, my house would have been robbed! - Безмежно дякую, Меган, якби не твоя пильність, мій будинок пограбували б!
 4. Thanks a ton for helping out with the party preparations; it wouldn't have been the same without your input! - Величезне спасибі за те, що допоміг підготувати вечірку; без твого внеску цього б не вийшло!
 5. Thanks heaps for the recipe for chicken in spicy-sweet orange batter, it was something! - Красно дякую за той рецепт курки в гостро-солодкому апельсиновому клярі, це було щось!

Для найближчих друзів

 1. Did you fix all my testing errors? You are an angel! - Ти виправила всі мої помилки в тестуванні? Ти просто ангел!
 2. Is that our old family photo album? You restored it? You're awesome! - Це наш старий сімейний фотоальбом? Ти його відновив? Ти неймовірний!
 3. What would we have done if you hadn't booked these seats for tomorrow? You're the best! - Що б ми робили, якби ти не забронювала ці місця на завтра? Ти найкраща!
 4. My mom almost found out I wasn't in class, you're a lifesaver! - Моя мама ледь не дізналася, що мене не було на заняттях, ти врятував мені життя!
 5. Well, now we won't be able to go to Jesse's party, thanks a pantload, man! - Ну от, тепер ми не потрапимо на вечірку до Джессі, дуже дякую, друже! (саркастично)

Не забуваємо і про те, що в сучасному світі кожна хвилина на рахунку, тому не зайвим буде знати скорочені «‎дякую» по-англійськи. Такі варіанти знадобляться вам у месенджерах для спілкування з друзями чи близькими, коли формальність не важлива й потрібно спростити комунікацію. Так, звичним явищем у щоденних листуваннях стали:

 • tnx або thx — замість «‎‎дякую»;
 • nty — замість «‎ні, дякую»;
 • tyfe — замість «‎дякую тобі за все»;
 • tyia — замість «‎заздалегідь дякую»;
 • tyfj — замість «‎дякую, що приєднався».

Як формально виражати подяку?

Наведені нижче способи знадобляться вам у розмові з керівництвом на роботі, колегами, а також клієнтами. Використовувати їх можна як у спілкуванні, так і в листуванні.

 1. I am much obliged for your quick response and support in this matter. - Я дуже вдячний за вашу швидку реакцію та підтримку в цьому питанні.
 2. Your continued support and wisdom has been invaluable. Please accept my unending/deepest gratitude. - Ваша постійна підтримка та мудрість були неоціненними. Прийміть мою безмежну вдячність/глибоку подяку.
 3. Your dedication and efforts haven't gone unnoticed. I want to acknowledge how much you've done. - Ваша відданість та зусилля не залишилися непоміченими. Я хочу відзначити, як багато ви зробили.
 4. Thank you in advance for your time and consideration. Your support is greatly appreciated. - Заздалегідь дякуємо за ваш час і увагу. Ми дуже цінуємо вашу підтримку.
 5. I sincerely appreciate your unwavering commitment to the success of our team. - Я щиро вдячний за вашу непохитну відданість успіху нашої команди.
 6. Thank you kindly for the opportunity to cooperate, our partnership will give development to the local industry! - Люб'язно дякую за можливість співпраці, наше партнерство допоможе місцевій промисловості розвиватися!

А як щодо прощального «‎дякую» англійською, яке стане в пригоді під час написання листа чи коротенької записки?

 1. Yesterday, you met our foreign partners at the highest level, and the sponsors were satisfied. With appreciation, Ben. - Вчора ви зустріли наших іноземних партнерів на найвищому рівні, спонсори залишилися задоволеними. З вдячністю, Бен.
 2. After such a long and adventurous journey with you, I will never go back to my previous life. With gratitude and best regards, Henry. - Після такої довгої та сповненої пригод подорожі з вами я ніколи не повернуся до свого попереднього життя. З вдячністю та найкращими побажаннями, Генрі.
 3. My heartfelt thanks for your invaluable advice during the toughest moments. Your wisdom really made a difference. Sincerely, Ann. - Сердечно дякую за вашу неоціненну пораду в найважчі моменти. Ваша мудрість дійсно змінила ситуацію. З повагою, Енн.

Як відповідати на «‎дякую»

Вдячність зміцнює наші зв'язки та робить спілкування приємнішим. А для прояву поваги до співрозмовника слід правильно йому відповідати. Зробити це можна за допомогою нижченаведених виразів.

You're welcome! I'm glad I could be of help. - Нема за що/прошу! Радий, що зміг допомогти. 

No problem, happy to assist anytime! - Без проблем, радий допомогти в будь-який час!

My pleasure, glad I could contribute! - Із задоволенням, радий, що зміг зробити свій внесок!

Absolutely, it was my pleasure — I'm here to help, so don't mention it! - Безумовно, мені було дуже приємно — я тут, щоб допомогти, так що не зважай!

Thank you for the delicious dinner! - Oh, it was nothing, I enjoy cooking! Дякую за смачну вечерю! - Ой, дрібниці, я люблю готувати!

It's the least I can do after you babysat my dog! - Це найменше, що я можу зробити після того, як ти няньчився з моєю собакою!

Thanks for helping me with the car trouble yesterday. - Think nothing of it! We're friends, that's what I'm here for. Дякую, що допоміг мені з вчорашньою проблемою з машиною. - Жодних проблем! Ми ж друзі, для цього я тут.


Дата публікації: 14/12/2023 19:47
Дата перевидання: 14/12/2023 19:47
Автор: Oratorica
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call