Запам'ятовуємо англійські слова методом асоціацій

...

Багатий словниковий запас дозволяє почуватися впевненіше під час розмови з іноземцем. Навіть якщо ви маєте високий рівень володіння мовою, постійно вивчайте нові висловлювання. Легко запам'ятати незнайомі фрази допоможуть асоціації.

Спосіб мнемотехніки відомий вже дуже давно і застосовується багатьма студентами. Дослідженням методу асоціацій займалися співробітники Стенфордського університету. Вони намагалися розробити новий ефективний спосіб вивчення висловів іноземною мовою. В результаті дослідження з'ясувалося, що учні, які зубрили матеріал, мали менші результати, ніж ті, хто використовував асоціації.

Основна особливість цього методу — його глибока індивідуальність. Це досягається завдяки тому, що в кожної людини формуються власні індивідуальні асоціативні зв'язки. Цей вид мозкової діяльності має на увазі формування віртуального ланцюжка, коли у зв'язку з певною подією, предметом, дією, почуттям в уяві виникають певні образи. Вони не обов'язково логічно пов'язані з ним безпосередньо, але дуже стійкі. Власне, у цьому полягає суть методу, коли запам'ятовування англійських слів відбувається шляхом створення власної вільної асоціації, яку формує свідомість.

Асоціації англійських слів працюють найефективніше, якщо вони створені самостійно, адже те, з чим в одних співвідноситься конкретне слово, може зовсім не збігатися з асоціативним ланцюжком інших. Звісно, якісна й ефективна асоціація англійських слів з українськими може бути побудована за наявності певних практичних навичок, тому без допомоги професійних викладачів тут не обійтися.

Існують різні способи запам'ятовування фраз. Найпопулярніший — метод співзвучних асоціацій. Саме його використали в американському університеті. Суть методу така: щоб запам'ятати нові вирази, підбирайте до них схожі з рідної мови. Необов'язково шукати асоціації між англійськими й українськими словами з однаковим значенням. Головне побудувати логічний ланцюжок у себе в голові.

Асоціації до англійських слів можна підбирати кількома методами:

  • фонетичний (співзвучність зі словами рідної мови);
  • оживлення (прив'язка значення слова до конкретної людини, персонажа);
  • співідчуття (прив'язка значення слова до власних відчуттів).

Також ефективно працюють емоційні асоціації — уявлення себе у ситуації, коли гостро відчувались певні почуття (збентеження, радість, прикрість, агресія), використання особистого досвіду (автобіографічне асоціювання).

Метод асоціацій в англійській мові: приклади англійських й українських слів

Щоб запам'ятати новий вислів англійською, постарайтеся підібрати до нього співзвучне українське. Побудуйте логічний ланцюжок у голові, щоб одразу згадати асоціацію в потрібний момент. Наприклад:

  • skull — це череп, тому що співзвучно зі «скальп»;
  • palm — це долоня, пальці якої нагадують пальмове листя;
  • heel — п'ята, співзвучна з «Ахілл» та «ахіллесова п'ята».

Щоб запам'ятати нове вираження з допомогою фонетичної асоціації, без логічного пояснення взаємозв'язку слів не обійтися. Наприклад, розуміння, що kidney (нирка) схоже на kidding (жартуєш) недостатньо. Але якщо виявити фантазію і постаратися зв'язати між собою ці слова, можна легко їх запам'ятати.

У деяких випадках застосуємо метод оживлення. Асоціюйте фрази з відомими людьми чи місцями. Наприклад, зв'яжіть heel з Ахіллесом із фільму «Троя». У потрібний момент ви точно згадаєте, як сказати «п'ята» англійською.

Використовуйте так званий метод співчуття. Наприклад, для запам'ятовування слова boss (шишка), згадайте як боляче наступити на шишку, коли йдеш сосновим лісом босоніж.

Асоціюйте вирази із ситуаціями з життя. Потрібно запам'ятати слово puddle (калюжа) — уявіть, як ви впали в калюжу. Уявіть ваші відчуття й емоційний стан.

Запам'ятовування англійських слів асоціаціями: згадуємо запозичені аналоги

Український сленг містить безліч фраз, що перейшли з англійської. Деколи ми вимовляємо їх і не замислюємося про справжнє походження. Але це хороший спосіб запам'ятати нові висловлювання.

Наприклад, сучасна молодь активно використовує слово «пофіксити», що означає полагодити, виправити. Це похідне від англійської мови to fix. «Законектитися» походить від to connect — з'єднувати, «юзати» — від to use (використовувати).

Слово shake (трясти) легко вивчити, якщо згадати шейкер для приготування напоїв. Roll (котити) — якщо уявити процес приготування роликів.

Запам'ятовуємо слова англійською в контексті та малюємо картинки

Пам'ятайте, що мова — це не окремий набір слів, а засіб висловлювання думок. Тому для ефективного вивчення англійської важливо запам'ятовувати цілі фрази. Якщо ви зустріли нові слова і хочете вивчити їх, випишіть фрази, в яких вони прозвучали. Так значення запам'ятовуватимуться набагато швидше.

Наприклад, англійське слово range (діапазон) легше вивчати у складі словосполучення high range (верхній діапазон). Знайти готові речення допоможуть різноманітні онлайн-сервіси. Використовуйте їх або навчайтеся складати словосполучення самостійно. Так ви не лише розширите словниковий запас, а й підтягнете граматику.

Якщо образне мислення розвинене погано, малюйте картинки запам'ятовування. Так, за потреби згадати потрібну фразу, перед очима спочатку спливе ілюстрована асоціація, а потім переклад. Готові зображення до нових англійських слів можна знайти в інтернеті.

Поєднуйте кілька прийомів і підбирайте різні асоціації для ефективного вивчення мови. А покращити граматику й розмовну англійську можна на спеціалізованих курсах в Oratorica.


Дата публікації: 13/04/2022 15:23
Дата перевидання: 16/11/2023 15:23
Автор: Надежда Яношевская
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call