Аудіокниги для вивчення англійської: кращі ресурси, де можна скачати та послухати онлайн

...

У світі сучасних технологій аудіокниги стали чудовою альтернативою читанню. Крім того, що під час прослуховування ви внутрішньо збагачуєтеся, отримуєте нові знання, пізнаєте цікаві історії, ви ще й неабияк розвиваєте навички аудіювання. Де можна безкоштовно скачати аудіокниги для вивчення англійської мови, які є онлайн-бібліотеки, а також як слухати книги з максимальною користю — читайте далі в нашій статті.

Як правильно слухати аудіокниги?

Якщо аудіокниги англійською для вас — не просто розвага, а можливість покращити власну техніку й здобути нові знання, наші поради допоможуть зробити цей процес ефективнішим. Поповнювати словниковий запас, удосконалювати вимову або розвивати навички аудіювання — все це можливо завдяки правильному підходу до прослуховування.

 1. Обирайте книги відповідно до вашого рівня знань. Якщо ви легко розумієте весь сюжет і майже кожне слово, що іноді навіть стає нудно, — матеріал для вас занадто простий, а користь від нього буде дорівнювати нулю. І навпаки, коли вам важко орієнтуватися в контексті, доводиться щохвилини ставити на паузу й штудіювати словник — оберіть щось легше. Оптимальний варіант, коли ви розумієте приблизно 70-80% змісту, а інші 20-30% допомагають рівномірно розширювати знання.
 2. Використовуйте текстовий супровід. Якщо ви знаходитеся на початкових рівнях, важливо слідкувати за оригінальним текстом. Так ви зможете краще розуміти вимову окремих слів.
 3. Ведіть записи. Використовуйте зошит, блокнот, телефонні замітки для ведення списку невідомих слів і виразів. Обов'язково перевіряйте їхнє значення, щоб краще засвоїти новий матеріал. 
 4. Не спішіть перекладати. При знайомстві з новими словами спробуйте спершу віднайти їхнє значення в англомовних тлумачних словниках на кшталт Merriam-Webster, Oxford Learner's Dictionaries або Cambridge Dictionary. Це допоможе краще поринути в англомовний контекст.
 5. Слідкуйте за часом і концентрацією. Книги важливо слухати в комфортному для вас режимі, який дає змогу усвідомлено сприймати всю інформацію. Зазвичай рекомендується починати з невеликих відрізків від 15 до 30 хвилин у день, поступово збільшуючи їх. Однак якщо ваша увага починає розсіюватися через втому, можливо, варто зробити перерву або взагалі зменшити час прослуховування.

Де можна безкоштовно скачати аудіокниги для вивчення англійської мови?

Нижче ми зібрали перелік ресурсів, де ви можете завантажити аудіокниги, щоб слухати їх на будь-якому пристрої без доступу до інтернету. Це простий спосіб насолоджуватися літературою та поєднувати її з навчальним аспектом, де б ви не знаходилися.

Lit2Go. Сайт надає вільний доступ до великої бібліотеки творів англійською мовою. Головна його особливість — орієнтованість на використання з навчальною метою. Саме тому серед стандартних фільтрів пошуку за автором, книгою та жанром є ще один — читабельність. Всі твори на платформі поділені на 13 рівнів складності відповідно до формули Флеша-Кінкейда. Тож ви легко оберете саме те, що вам потрібно: від аудіокниг англійською мовою для початківців і до складної насиченої літератури.

Storynory. Платформа, орієнтована на дітей різного віку, містить чимало текстових і аудіокниг. Однак підійде вона і для дорослих студентів-початківців, адже тут розміщені твори великих класиків. Серед таких — Льюїс Керролл, Редьярд Кіплінг, Оскар Уайльд, Чарльз Дікенс та інші.

LibriVox. Матеріали на цьому порталі належать суспільному надбанню, адже озвучуванням займаються волонтери зі всього світу. Кожен голос відрізняється один від одного, так само як і особливості вимови, тому це чудовий варіант для носіїв рівня вище середнього. На сайті вже понад 37 тис. англомовних аудіокниг.

Де слухати онлайн аудіокниги англійською?

Зараз слухати аудіокниги англійською стало ще простіше! Для тих, хто не хоче себе обтяжувати зайвими завантаженнями, ділимося декількома додатками та сайтами, які допоможуть знайти й послухати улюблені твори.

Learn English with Audiobooks (працює на Android). Мобільний додаток має велику бібліотеку англомовних творів, інтегрованих з відкритих джерел — LibriVox і Gutenberg. Простий інтерфейс дає змогу обрати потрібну книгу серед різноманітних жанрів. Застосунок спеціально розроблений для тих, хто вчить англійську: тут є можливість супроводжувати аудіоматеріал текстовим варіантом, щоб одразу бачити правильну вимову кожного слова.

YouTube. Тут ви знайдете чимало каналів з різними жанрами й авторами, для цього достатньо ввести у пошук назву потрібної книги та додати слово «‎audiobook». Зверніть увагу, що у фоновому режимі із заблокованим екраном можна слухати відео лише з преміумпідпискою. Тому цей варіант є більш зручним для домашнього використання. Серед доступного контенту вам може сподобатися канал Get Sleepy, де автор з чіткою вимовою та під заспокійливий музичний супровід читає класичні твори — ідеальний спосіб розслабитися перед сном. На каналі Greatest AudioBooks ви знайдете чимало плейлистів з історичною, науковою, художньою та іншою літературою. А тут — English Audio Books, крім творів для дорослої аудиторії, є казково-фантазійні повісті й романи типу «‎Пітер Пен», «Дивовижний чарівник Країни Оз» і багато іншого.

BBC Sounds. Мобільний додаток є простим і зручним. Бажану книгу можна відшукати за назвою або ж в розділі з аудіокнигами. Оскільки це офіційний додаток від інформаційного каналу BBC, у вільному доступі перед вами велика кількість подкастів з новинами, цікавими історіями, навчальними матеріалами з англійської мови.

OpenCulture. Сайт надає вільний доступ до різних матеріалів (електронні книги, онлайн-курси, кіно, подкасти). Для аудіоматеріалів відведено окремий розділ «‎1000 безплатних аудіокниг». Платформа збирає інформацію з різних безплатних ресурсів і зазвичай переводить вас по зовнішньому посиланню. Так, обрана вами книга може бути на YouTube, Spotify, iTunes та інших ресурсах. 

ThoughtAudio. Цей ресурс більше підійде для студентів з середнім та високим рівнем знань англійської, адже на ньому розміщено здебільшого класична література. Тут ви знайдете не лише художні твори, а й про філософію, релігію, історію та мистецтво. Всі матеріали викладені у форматі YouTube-програвача та підкріплюються текстовим супроводом у pdf-форматі.

Аудіокниги англійською мовою для початківців

Ми постаралися скласти добірку аудіокниг англійською, яка охоплює як вічну класику, так і більш сучасні варіанти, щоб кожен міг знайти історію до смаку. 

 • «Дивний випадок із собакою вночі», М. Геддон (The Curious Incident of the Dog in the Night-Time). Роман про хлопчика з аутизмом, який вирішує розгадати таємниче вбивство собаки у своєму районі. Його подорож стає не лише розслідуванням злочину, але й спробою зрозуміти навколишній світ. Книга доволі легко слухається і точно сподобається тим, хто цінує глибокий емоційний контекст. Повну версію можна знайти через пошук на YouTube.
 • «Павутиння Шарлотти», Е. Б. Вайт (Charlotte’s Web). Це історія про дружбу між поросям Вілбур і павучихою Шарлоттою, яка відома багатьом саме через екранізацію. Якщо вам сподобався фільм, без вагань слухайте книгу — вона затягує своїми живими персонажами та теплим сюжетом. Зворушливий твір про друзів, життєві цінності та подолання труднощів прийде до смаку як дітям, так і дорослим.
 • «Маленький принц», А. де Сент-Екзюпері (The Little Prince). Цю класичну повість ви можете пам'ятати ще з уроків літератури. Філософська історія розповідає нам про маленького принца, який мандрує різними планетами та зустрічає їхніх різноманітних жителів, кожен з який втілює певні людські риси або почуття. Вона зацікавить читачів будь-якого віку, шукачів мудрості й тих, хто хоче поглянути на світ під іншим кутом.

А на честь прийдешніх свят ми також додали кілька творів, які допоможуть створити різдвяний настрій, занурившись в атмосферу зимової магії.

 • «Різдвяна пісня», Ч. Дікенс (A Christmas Carol). Справжня класика для святкового настрою. Історія про скнару Скруджа, якого відвідують три привиди в Різдвяну ніч. Вони проводять головного героя крізь минуле, теперішнє та майбутнє, аби відкрити йому очі на власне ставлення до життя та людей. Книга зацікавить вас своїм сюжетом, що надихає, та особливою святковою атмосферою.
 • «Полярний експрес», К. Ван Олсбург (The Polar Express). У цій чарівній історії йдеться про хлопчика, який відправляється у подорож на Північний полюс. Вона стає для нього шляхом до різдвяних чар і самопізнання. Книга ідеально підійде для прослуховування напередодні свят, щоб поринути в теплу та мрійливу атмосферу.
 • «Най сніжить. Три романтичні історії на свята», Дж. Грін, М. Джонсон, Л. Міракл (Let It Snow: Three Holiday Romances). Збірка з трьох невеликих романтичних історій у різдвяний сезон, написана різними авторами. Кожна з них розказує про любов, пригоди та святкові події. Твори захопливі, дуже легко сприймаються та обов'язково подарують вам теплі й веселі моменти.

Аудіокниги — зручний і доступний спосіб занурення у світ літератури. Він надзвичайно корисний для усіх студентів на кожному рівні англійської, адже дає змогу безперестанку поповнювати словниковий запас, вчити нові вирази, тренувати вимову та просто отримувати задоволення від цікавих історій. Сподіваємося, перелічені ресурси стануть вам у пригоді, тож приєднуйтеся до Oratorica — в нас ще багато цікавого!


Дата публікації: 26/12/2023 20:45
Дата перевидання: 26/12/2023 20:45
Автор: Надежда Яношевская
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call