Цікаві теми для розмови англійською мовою

...

Вибір тематик для розмови англійською просто величезний. Розглянемо цікаві та «безпечні» розмовні теми, на які можна спілкуватися навіть з незнайомими людьми як українською, так і англійською мовами. Також ми підготували декілька корисних та важливих розмовних фраз англійською мовою з кількох тем для підтримки розмов про погоду, розваги, їжу, подорожі тощо.

Найпопулярніші теми для розмови англійською

Якщо ви з людиною тільки познайомилися і коло її інтересів не знаєте, оптимальний варіант — підтримати розмову про щось нейтральне. Варіанти відповідей та питань доведеться вивчити обов'язково. Найчастіше шаблонів достатньо, щоб підтримати загальну розмову.

Цікаві теми для розмови англійською можна знайти в процесі вивчення стандартного набору розмовних тем, для спілкування на які варто вивчити хоча б кілька фраз:

 • поїздки — як дістатися за потрібною адресою, якщо вас раптом не зустріли в аеропорту;
 • оформлення замовлення — без мінімального набору фраз ризикуєте залишитися голодним у будь-якому кафе;
 • улюблені страви — обговорити рецепти дамам завжди буде цікаво;
 • покупки — обсяг слів великий, тому варто заздалегідь зосередитися на тому, що ви хотіли б придбати, і підібрати питання, відповіді на які вам потрібно буде дізнатися у продавця;
 • екскурсії — без знання мови буде складно орієнтуватися в поясненнях гіда, але основні фрази, наприклад, як вибрати путівник або які варто подивитися пам'ятки, знати необхідно.

Якщо ви їдете до друзів, і там доведеться зустрічатися з людьми їхнього кола, цілком доречно вибрати тему сім'ї: діти, батьки, брати, сестри, сімейні традиції. Така розмова може тривати довго і буде дуже плідною. У принципі корисною може бути будь-яка тема, якщо ви володієте мовою настільки, що добре розумієте співрозмовників і чітко викладаєте свої думки.

Погода

Якщо не знаєте, з чого почати спілкування з іноземцем, ви завжди можете обговорити погоду. Можете спершу запитати, чим співрозмовник займається у теплу чи холодну погоду. Далі можна дізнатися, де він відпочиває, його уподобання в їжі. Ви не помітите, як виявиться багато інших точок дотику. Під час спілкування на цю тему можна використовувати наступні фрази: What wonderful/awful weather (Яка прекрасна/жахлива погода), Nice day today, isn't it? (Яка сьогодні чудова погода, чи не так?), It looks like rain (Скоріше за все зараз піде дощ).

Їжа

У повсякденному житті без лексики на тему «Їжа» просто не обійтися. Знання великої кількості слів і виразів на цю тему зроблять вас більш впевненим за обіднім столом. Небагато фраз для спілкування на таку тематику: How do you cook it? (Як ти це готуєш?), Why do you like spicy food (Чому тобі подобається гостра їжа?), What are you having for dinner (Що на обід?), This food is amazing (Ця їжа приголомшлива), You really a vegetarian? (Ви дійсно вегетаріанець), What home-cooked food do you like? (Яку домашню їжу ти любиш?) I would like to order... (Хочу замовити...).

Мистецтво, відпочинок та розваги

Погодьтеся, адже про фільми, книги, виставки, улюблене хобі можна говорити нескінченно. Якщо ви шукаєте цікавого хобі або ви давно не дивилися захопливі фільми це чудова нагода дізнатися щось нове від співрозмовника. Для спілкування на такі теми використовуйте вирази: How do you spend your free time? (Як ви відпочиваєте?), I like traveling/drawing/swimming/skating/taking pictures (photography) /doing crosswords (Я люблю мандрувати/малювати/плавати/кататися на ковзанах/фотографувати/вирішувати кросворди), What do you like to do in the evenings? (Чим ти займаєшся вечорами?), This film/book is excellent. I recommend it to you (Цей фільм/книга просто шикарний. Раджу тобі).

Якщо ви спілкуєтеся на форумі з однодумцями, доведеться засвоїти лексику в рамках свого хобі. Це найзручніший спосіб покращити розмовну практику, що буде корисним обом сторонам. Захоплення може бути будь-яким: ігри онлайн, рукоділля, машини, колекціонування марок, листівок. На багатьох сайтах є можливість обміну або придбання різних предметів, тому таке спілкування може бути цінним не лише для розмовної практики, але й для вашої колекції. Те саме стосується спорту: обговорювати зручно, як пробіжки вранці, так і улюблену команду, тож тем вистачить надовго.

Подорожі

Багато хто любить слухати цікаві історії про поїздки в інші країни та цікаві місця. Мабуть, це одна з найкращих благодатних тем для розмови. Під час спілкування про подорожі можна дізнатися про різних лайфхаків, як заощадити на перельотах, куди варто їздити, а куди ні, в яких готелях краще зупинятися, та багато іншої нової інформації. Щоб підтримати розмову на цю тему, використовуйте фрази: Have you ever been to Egypt/London/Paris/New York? (Ви колись були в Єгипті/Лондоні/Парижі/Нью-Йорку?), Do you prefer active or relaxing holidays? Why? (Вам подобається активний чи пасивний вид відпочинку? Чому?).

Зазначимо, що існує багато цікавих афоризмів та цитат на тему подорожей, які ви можете використати у повсякденному житті.

Ще трохи розмовних тем для розмови англійською мовою

Ось вам ще 13 тем для неформальних розмов, які ви можете використовувати під час спілкування з іноземцями англійською мовою:

 • childhood (дитинство);
 • health (здоров'я);
 • culture (культура);
 • книги (книга);
 • environment (навколишнє середовище);
 • humor (гумор);
 • bad news (погані новини);
 • gardening (садівництво);
 • learning languages ​​(вивчення мов);
 • education (навчання);
 • work (робота). 

Звичайно, існують і такі теми, які краще уникати під час розмови з маловідомою людиною англійською мовою. Здебільшого це гроші, політика, минулі стосунки, релігія, плітки. Не зайве почитати про традиції: в якій країні про що заведено говорити, а про що — не варто, а то й зовсім заборонено. Підтримати розмову, маючи хорошу лексичну базу, цілком можливо, при цьому існують певні розмовні теми англійською мовою, де варто орієнтуватися. І тільки вам вирішувати якусь тему упустити, а яку підняти.

Ефективне вивчення розмовної лексики у центрі Oratorica

Мабуть, будь-яка тема може бути корисною для обговорення. Але без великого словникового запасу та знань граматики вам буде важко підтримати розмову. Якщо ваша мета вільно спілкуватися з носіями мови, навчитися грамотно висловлюватись у різних ситуаціях, розуміти інших, тоді сміливо записуйтесь на онлайн-навчання до центру «Ораторика». Наші викладачі допоможуть розвинути усну англійську, навички говоріння й розуміння мови на слух завдяки спеціальним методикам та грамотно складеним підручникам.

Навчаючись в «Ораториці», ви вивчите найрізноманітніші тематики та зможете без сорому підтримувати будь-яку розмову іноземною мовою. З нашою допомогою ви швидко вивчите лексику, а також зможете пройти повноцінну практику розмови разом з іншими студентами. Почати навчання ви можете в будь-який зручний для вас час вам не доведеться чекати набору групи. Радимо якнайшвидше приєднатися до нас!

 

Дата публікації: 18/04/2022 12:17
Дата перевидання: 09/11/2023 12:17
Автор: Надежда Яношевская
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call