Cкільки слів потрібно знати щоб вільно розмовляти англійською

...

Кожен студент прагне вийти на новий рівень володіння мовою, і при цьому виникає логічне питання: що для цього потрібно? В цій статті ми торкнемося лексичної сторони навчання та дізнаємося, скільки слів потрібно знати, щоб вільно розмовляти англійською. Крім цього, ви знайдете для себе цікаві ресурси, де можна за декілька хвилин дізнатися обсяг свого словникового запасу, а також корисні поради щодо ефективного запам'ятовування нових слів.

Кількість слів в англійській мові

Визначення точної кількості слів в англійській мові — завдання не з простих, а відповідь може бути неоднозначною. Оскільки мова динамічна, величезний обсяг лексики перебуває в активному користуванні, тоді як інші слова виходять з ужитку. Не варто забувати й про нові терміни, які постійно виникають відповідно до змін у соціумі, науці, літературі тощо. Наприклад:

 • Henceforth (віднині), beseech (благати), haply (можливо) — вийшли з активного ужитку.
 • FOMO (страх впустити щось цікаве), podcast (подкаст), to Google (гуглити, шукати інформацію) — нові слова.

За інформацією авторитетного словника Merriam-Webster, жива англійська мова вміщує в собі близько 1 млн слів! Важливе уточнення: відхилення допустиме майже у чверть в обидві сторони від цієї кількості. 

До самого Вебстерського словника офіційно входить понад 470 тисяч мовних одиниць. Його товариш, Оксфордський словник, містить приблизно 350 тисяч понять.

Скільки слів потрібно знати, щоб вільно розмовляти англійською

Від того, скільки слів в англійській мові ви знаєте, напряму залежить успіх у навчанні. Поступово розширюючи вокабуляр, ростуть і ваші можливості виражати власні думки, розуміти англомовне оточення, вільно спілкуватися та досягати потрібних цілей. 

Середньостатистичний носій англійської мови знає близько 20-40 тисяч слів. Однак для більшості повсякденних розмов він використовує 15-20 тисяч. Це підкреслює важливість вибору слів та врахування ваших особистих потреб і контексту. Не намагайтеся вчити все підряд, а шукайте ту лексику, яка буде максимально корисною для вас та найбільш уживаною.

Точна кількість слів може варіюватися залежно від цілей вивчення мови. Наприклад, для досягнення базового рівня та змоги підтримувати прості щоденні розмови достатньо десь 2-3 тисяч слів, а от для роботи лікарем чи у фінансовій сфері — варто вийти на просунутий рівень та володіти професійною термінологією. 

 • Професори Школи лінгвістики та прикладних мовних досліджень Університету Вікторії у Веллінгтоні дійшли висновку, що для вільного спілкування на різні теми та сприйняття на слух потрібно знати 6-7 тисяч слів, для комфортного читання — 8-9 тисяч.

Нижче у таблиці наведено приблизну кількість слів, рекомендовану для студентів на кожному рівні вивчення англійської мови. Але вони є далеко не єдиним показником мовної компетенції. Важливо пам'ятати про граматику, вимову, а також навички сприйняття мови на слух.

 

Рівень англійської

Кількість слів

А1 (Beginner)

500-700

А2 (Pre-Intermediate)

1000-1500

В1 (Intermediate)

2000-3000

В2 (Upper-Intermediate)

3500-4500

С1 (Advanced)

5000-10000

С2 (Proficient)

15000 та більше

Як можна перевірити свій вокабуляр?

Для того, щоб швидко дізнатися свій приблизний словниковий запас англійської мови, можна скористатися наступними онлайн-ресурсами. Всі вони є безплатними та не потребують окремої реєстрації на сайті.

 1. Test your vocab (на платформі Preply). Тестування проходить у два етапи: спершу зі списку базових 40 слів ви обираєте точно відомі вам поняття, а далі робите те ж саме тільки з розширеного до 120 слів переліку. Після проходження ви побачите приблизну кількість відомих вам слів та рівень по шкалі від новачка до досвідченого студента.
 2. myVocab.info. Тест відійме у вас не більше 2-3 хвилин. Щоразу на екрані виникатиме нове слово, щодо якого вам потрібно відповісти: знаєте ви його чи ні. Одразу попередимо, що хитрувати не вдасться! Адже інколи вас проситимуть обрати зі списку запропоноване значення того чи іншого прикладу. Наприкінці ви побачите результат, а також його порівняння з результатами носіїв.
 3. VocabularySize.com. Перед проходженням вам потрібно обрати вашу рідну мову. Далі потрібно буде обирати вірний переклад англійського слова з 4-х доступних варіантів. Всього тест вміщує 140 окремих запитань. По завершенню варто заповнити короткий опитувальник (щодо вашого віку, як довго вивчаєте англійську, чи були за кордоном) та отримаєте результат.

Як поповнювати власний словниковий запас англійської мови?

Вивчення нових слів — це ключовий етап опановування мови. Тому тримайте декілька корисних порад, які допоможуть зробити цей процес ефективним і впорядкованим:

 1. Розділіть слова за темами. Більшість підручників і посібників пишуться саме за таким принципом. Вони подають матеріал окремими темами, починаючи з базових, на кшталт «тварини» та «частини тіла», і поступово нарощуючи складність («‎подорожі», «освіта» і т. д.).  
 2. Використовуйте мнемотехніку. Вона полягає у створенні уявних зв'язків між новими словами та відомими вам образами, асоціаціями, звуками. Наприклад, щоб запам'ятати слово «‎coat» (пальто), уявіть собі кота в пальто, для слова «‎puddle» (калюжа) уявіть, як хтось падав у калюжу. Наведені приклади підібрані за принципом співзвучності та легко запам’ятаються за допомогою асоціацій.
 3. Флешкартки. Це одна з популярних та часто використовуваних технік як для дітей, так і дорослих. Якщо ви ведете власний список незнайомих слів, картки можна створити самостійно: на одній стороні пишете термін, на іншій — визначення та приклад використання. Також можна придбати готові набори карток відповідно до вашого рівня знань. Зазвичай вони ще супроводжуються цікавими ілюстраціями для легшого сприйняття.
 4. Використовуйте тезауруси. Коли ви добре опанували базову лексику, саме час розширяти словниковий запас англійської мови через синоніми та антоніми. Це зробить ваше мовлення цікавішим і багатограннішим, а вирази — більш влучними. Тільки не забувайте про те, що кожен синонім має характерний для використання контекст.
 5. Читайте книги, статті та новини англійською мовою — це чудовий спосіб дізнаватися нові слова. Для пояснення значень краще використовувати не звичайні перекладачі, а англомовні тлумачні словники — так у вас більше шансів навчитися думати англійською. До речі, за цим посиланням можете ознайомитися з нашою добіркою літератури для кожного рівня, а також переліком безплатних ресурсів для завантаження.

Корисні джерела

На завершення, ділимося з вами ресурсами з цікавими методами вивчення нових слів, що допоможуть розширити словниковий запас. 

 • Quizlet. Платформа з флешкартками й тестами дає змогу створювати власні набори слів, а також користуватися вже готовими підбірками від інших користувачів. Для вивчення можна використовувати картки, тести й інші інтерактиви, але для розширеного функціонала необхідно придбати підписку (8$ у місяць або 36$ на рік). Також доступна у мобільному вигляді.
 • DuoCards. Мобільний додаток так само працює з картками для запам'ятовування слів. Ви можете обрати як готові набори відповідно до власного рівня, так і самостійно вносити потрібні слова. Додатково тут можна дивитися відео з уривками із популярних серіалів чи фільмів (з розшифровкою реплік), а також читати різноманітні статті англійською. Кожне незнайоме слово чи вираз за потреби додаються у власний список. Безплатна версія дає можливість вчити 20 карток на день, а для більшого доступу можна сплатити щомісячну (190 грн) чи щорічну (1250 грн) підписку. 
 • Johnny Grammar’s Word Challenge. Застосунок ідеально підійде тим, хто полюбляє швидко проходити різні завдання, без довгої анімації, режиму навчання та іншого. Він розроблений спеціалістами British Council та допомагає розвинути лексику, граматику й вимову. Кожне завдання — це коротка вікторина на 1 хвилину, де на кожне питання відводиться по 10 секунд.

Регулярні підбірки слів

На сайті Dictionary.com можна знайти рубрики «Слово дня» (Word of the Day), «Синонім дня» (Synonym of the Day), «Нові слова» (New words). Є доступ до розділів зі сленгом, мемами та скороченнями. Серед підбірок — як загальні річні, так і тематичні (молодіжні, запозичені корейські, про клімат). 

Офіційна платформа Oxford English Dictionary — OED.com — так само має рубрику зі словом дня. Також тут можна знайти різні колекції (Word Lists): різдвяна лексика, феміністична, вегетаріанська, для поціновувачів літератури та багато іншого.

Oxford Learner’s Dictionaries орієнтований саме на навчальний аспект. Саме тому тут у вільному доступі розміщені корисні добірки типу «Найважливіші слова для вивчення англійської», «Базовий словник для академічного письма», «Оксфордський список фраз».

Ще один онлайн-словник, Merriam-Webster, регулярно публікує слово дня і слово тижня. Крім цього, в розділі «Гра слів» (Wordplay) ви знайдете чимало цікавих і кумедних добірок: популярні терміни з пошукових запитів, слова для опису волосся на обличчі, список «заспокійливих» і «дратівливих» слів тощо.

Висновок

Запам'ятайте, що не так важливо турбуватися про те, скільки потрібно знати англійських слів. Передусім стоїть якість ваших знань, і вона набагато вагоміша за кількість. Акцент на активному використанні, розумінні контекстів і правильній вимові грають ключову роль у досягненні майстерності в процесі вивчення англійської.


Дата публікації: 25/01/2024 20:42
Дата перевидання: 25/01/2024 20:42
Автор: Oratorica
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call