Де почитати та завантажити книги для вивчення англійської мови

...

Чимало наукових досліджень доводять, що читання англомовної літератури допомагає вдосконалити навички у вивченні мови. Наприклад, спостереження за студентами з вишів Бангладешу у 2016 році свідчить, що 80% опитуваних вдалося поліпшити усне мовлення всього за 4 місяці регулярного читання. Крім того, це є чудовим способом покращити знання в граматиці й письмі, а також розширити словниковий запас. Де безкоштовно скачати книги для вивчення англійської та які саме твори підійдуть — читайте в нашому матеріалі.

Де безкоштовно скачати книги для вивчення англійської?

Спеціально для тих, хто розвиває навички англійської мови за допомогою літератури, ми підібрали наступні ресурси. Вони дають змогу читати твори різних жанрів, від художніх книг англійською до наукових — і все це цілком безплатно. Завантаження доступне в різних форматах, що робить книги сумісними з більшістю електронних пристроїв — смартфонами, планшетами, електронними книгами та комп'ютерами. 

 1. Project Gutenberg. Сайт пропонує більш як 70 тисяч безплатних електронних книг — від класики світової літератури до творів сучасних авторів. Простий інтерфейс дає змогу шукати потрібні матеріали за назвою, письменником, мовою, типом файлу тощо. Додатково доступні підбірки з найпопулярнішими книгами, а також є можливість обрати випадковий твір.
 2. BookRix. На цьому сайті ви знайдете не лише класичну літературу, але й сучасну, адже тут безплатно публікуються автори зі всього світу. У розділі електронних книг натисніть на тег «‎Free eBooks», оберіть потрібний жанр і гортайте сторінки, поки не відшукаєте потрібний твір.
 3. FeedBooks. Сайт був відкритий ще у 2007 році, тому за весь цей час встиг завести великий обсяг користувачів. Попри платний контент, в розділі каталогу «Public domain» ви віднайдете чимало літератури у вільному доступі. Вся вона зручно поділена на категорії за жанрами, та є навіть колонка з екранізованими книжками, що особливо сподобається прихильникам кінематографа. Переходячи на сторінку з обраною книгою, платформа пропонує ознайомитися з іншими творами автора, щоб ви не витрачали час на зайві пошуки. Всі матеріали завантажуються переважно у форматі EPUB.
 4. ManyBooks. На сайті розміщено понад 50 тисяч безплатних електронних книг не тільки англійською, а й іншими мовами. Перед вами широкий вибір — від класичних творів Дікенса й Шекспіра до сучасної фантастики та науки. Завантажувати матеріали можна без реєстрації, однак зробивши це, ви матимете деякі переваги. Платформа запропонує обрати ваші улюблені жанри літератури та бажаний формат файлів. Після цього вам пропонуватимуться різні книги відповідно до інтересів, а при їхньому завантаженні вже не потрібно буде щоразу обирати формат. 
 5. Planetebook. Кому сподобається цей ресурс, так це поціновувачам класичної літератури. Всі матеріали опубліковані в гарній якості, а інтерфейс самої платформи не викликає жодних труднощів. Меню досить просте — ви обираєте книги за декількома критеріями: назвою, автором чи видом пристрою, з якого плануєте читати (сюди ж входять відповідні формати файлів).

Де читати онлайн адаптовані книги англійською мовою?

Адаптовані книги — це чудове рішення для студентів, що вивчають англійську, щоб не втрачати інтерес і зберігати мотивацію. Їхня суть полягає в тому, що оригінальний текст твору спрощується відповідно до різних рівнів володіння мовою. Наприклад, пригодницький роман Жуля Верна «Навколо світу за вісімдесят днів» в оригіналі має довгі речення, трапляються складні терміни, різні часи. Однак в різних джерелах ви можете відшукати цей твір, адаптований як для середнього рівня, так і для початкового, де лексика й граматика будуть значно спрощені.

Ще один ефективний спосіб вивчення мови — книги англійською з перекладом. З ними вам не потрібно постійно відвертати увагу на словники, адже відповідник рідною мовою, зокрема й граматичні конструкції, знаходитиметься перед очима. Якщо ви в пошуках такої англомовної літератури, зверніть увагу на наступні ресурси.

Bilinguator

Це глобальна бібліотека, де є можливість почитати книгу онлайн або завантажити її в одному з форматів FB2, EPUB, PDF і TXT. На стартовій сторінці читачеві одразу пропонується обрати дві мови для пошуку книг. 

Переклад. В онлайн-версії оригінал і переклад позначені різними кольорами та йдуть один за одним у вертикальному положенні, по одному реченню. Горизонтальний переклад доступний при завантаженні файлу в PDF-форматі. 

Бібліотека. На сьогодні ресурс дає доступ лише до 15 двомовних книг, але з часом він буде поповнюватись. До речі, тут є не лише оригінальні англійські твори, а й переклади українських письменників, таких як Леся Українка та Марко Вовчок.

LinguaSaur (ua)

Зручний сайт з приємним сучасним візуалом. Працює з будь-якого мобільного пристрою та комп’ютера. 

Практичність. Велика колекція творів зручно розділена за рівнями англійської: від А1 до С1. 

Переклад. Кожна книга подається текстом англійською мовою, де речення поділені на смислові частини. Біля кожної з них стоїть позначка трикрапки та при наведенні на неї виводиться віконце з перекладом. Деякі книги мають аудіосупровід. 

Додаткові можливості. Після швидкої реєстрації ви зможете додавати твори в обране, користуватися інтегрованим перекладачем слів і тренажером для їхнього вивчення.

English e-Reader

Велика бібліотека на сайті пропонує адаптовані матеріали на будь-який смак.

Практичність. Можна сміливо сказати, що ця платформа є більш орієнтованою на читача. Все тому, що колекція творів поділена не на 6, як зазвичай, а цілих 8 рівнів володіння англійською. Розробники потурбувалися про потреби середньої групи студентів і розділили її на 4 підкатегорії: B1 (pre-intermediate), B1+ (intermediate), B2 (intermediate-plus), B2+ (upper-intermediate). 

Додаткові можливості. На сторінці з книгою наперед написаний перелік важкої лексики, вказано кількість унікальних слів та загальний обсяг слів у творі. Наприклад, всього 3692 слова, з яких унікальних 577 (це свідчить про те, що більшість тексту буде вам зрозумілою). Додатково доступна функція аудіосупроводу.

Невеликий бонус

І наостанок, ще декілька художніх книг англійською можна знайти на платформі Bilinguis. Вона є певним посередником між сайтами з оригінальним текстом і з українськими перекладами, чим власне і пояснюється поки що невелика колекція матеріалів. Твори читати зручно, адже обидві версії розташовані паралельно, абзац навпроти абзацу. Можна швидко перейти до потрібного розділу через зміст. Самі книги доповнені чорно-білими ілюстраціями.

Книги для кожного рівня англійської

Англомовні книги для різних рівнів відрізняються в декількох аспектах, а саме лексиці, граматиці та стилі. Правильно підібраний твір має відповідати навичкам читача, щоб забезпечити комфортне й водночас продуктивне навчання. Тому ми зібрали найпопулярніші художні книги англійською для задоволення потреб як новачка, так і досвідченого студента.  

Книги англійською для початківців (А1-А2)

Головна особливість таких книг — легкий словниковий запас, а також прості часові форми, такі як Present Simple, Present Continuous, Past Simple. Зазвичай зустрічаються стандартні побудови речень, які часто повторюються в тексті. Для легкого сприйняття автор додає контекстуальні підказки (context clues), що допомагають зрозуміти зміст нових слів. Нижче перед вами короткі твори та книги з простим сюжетом, що робить їхнє читання доступнішим. 

 • The Snow Queen, H. C. Andersen (А1)
 • The Steadfast Tin Soldier, H. C. Andersen (А1)
 • Puss in Boots, C. Perrault (А1)
 • Around the World in Eighty Days, J. Verne (А2)
 • The Tale of the Ghost Ship, W. Hauff (А2)
 • Journey to the Center of the Earth, J. Verne (A2)

Книги для середнього рівня (В1-В2)

Такі твори мають більше складних слів і висловів, а також передбачають глибше розуміння граматики. Крім розширення часових категорій, нерідко використовується пасивний стан (Passive Voice) й умовні речення (conditionals). Тексти можуть бути різноманітних стилів і жанрів, від оповідань до романів. Ми надаємо перевагу останньому, адже цікавий сюжет затягуватиме вас у вирій англомовної літератури. 

 • Jane Eyre, C. Brontë (В1)
 • The Invisible Man, H. G. Wells (В1)
 • Misery, S. King (B1)
 • Frankenstein, M. Shelley (В2)
 • The Green Mile, S. King (В2)
 • The Murders in the Rue Morgue, Edgar A. Poe (B2)

Література на просунутому рівні (С1+)

Тексти на високому рівні містять багато незнайомих термінів, ідіом, сленгу, а також поглиблену лексику з різних тем. Часто зустрічаються складні речення з багаторівневими підрядними конструкціями, а також умовними. І тут ви вже не сховаєтеся від повного обсягу всіх часів. 

 • The House of the Seven Gables, N. Hawthorne
 • Brave New World, A. Huxley
 • The Notebook, N. Sparks
 • Great Expectations, C. Dickens
 • At the Mountains of Madness, H. P. Lovecraft
 • To Kill a Mockingbird, H. Lee

Книги для вивчення англійської мови для дітей

Дитяча англомовна література — чудовий інструмент для батьків, який стимулюватиме чадо до розвитку. Подібні матеріали не лише розважають, а й грають важливу роль у формуванні мовних навичок, розширенні словникового запасу, навіюванні любові до читання. А що ще краще, спільно проведений за книгою час зміцнює зв'язки між батьками та дітьми.

Які книги читати з дитиною?

Залежно від віку, рекомендуємо зупинити увагу на таких книгах для вивчення англійської мови для дітей.

Для дошкільнят:

 • The Very Hungry Caterpillar, E. Carle;
 • Goodnight Moon, Margaret W. Brown;
 • Where the Wild Things Are, M. Sendak;
 • Brown Bear, Brown Bear, What Do You See?, Bill M. Jr.;
 • Corduroy, D. Freeman.

Для молодшого шкільного віку:

 • Charlotte's Web, E.B. White;
 • Matilda, R. Dahl;
 • The Magic Tree House, Mary P. Osborne;
 • Diary of a Wimpy Kid, J. Kinney;
 • Percy Jackson and the Olympians, R. Riordan.

Для старшого шкільного віку та підлітків:

 • Harry Potter, J.K. Rowling;
 • The Chronicles of Narnia, C.S. Lewis;
 • The Hunger Games, S. Collins;
 • Wonder, R.J. Palacio;
 • The Giver, L. Lowry.

Список джерел

Класичну художню літературу для дітей ви зможете знайти у вищевказаних джерелах. А зараз ми поділимося відомими й перевіреними часом сайтами, де розміщені яскраві та захопливі твори сучасних авторів на будь-який смак і вік.

 1. ICDL (International Children’s Digital Library). У доступі онлайн-бібліотеки більш як 4000 дитячих книг для юних читачів зі всього світу. Всі вони розміщені лише мовою оригіналу, а головна особливість — це не просто набраний текстовий документ, а скани з паперових видань. Тому цей ресурс підійде для батьків, які захочуть завантажити й видрукувати оригінальний твір з ілюстраціями, або навіть самостійно оформити все як handmade книгу. 
 2. Storyberries. Сайт допомагає прищепити любов дитини до читання з раннього віку. Він пропонує великий вибір коротеньких і цікавих історій, які підійдуть для різного віку: малечі до 3 років, від 4 до 6 років і дітей трохи доросліше — 7-12 років. Кожен текст супроводжується яскравими ілюстраціями, що робить процес вивчення англійської захопливішим. А для тих, хто ще зовсім не вміє читати, додано відеоверсію. 
 3. MagicKeys. Платформа орієнтована більше на дітей дошкільного віку, адже містить чимало ілюстрованих казок й історій. Крім цього, ви можете знайти додаткові матеріали типу вікторин та аудіотренажерів для розвитку інших мовних навичок. 

Сподіваємося, ці ресурси стануть вам в пригоді. Тож шукайте потрібні книги, читайте, розвивайтеся та водночас вдосконалюйте власну англійську!


Дата публікації: 27/12/2023 21:00
Дата перевидання: 27/12/2023 21:00
Автор: Oratorica
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call