Для чого використовуються вступні слова в англійській мові?

...

Поліпшити плавність тексту, зробити його живим та емоційним можна за допомогою вступних слів. Вони діють як клей, який утримує речення та ідеї. Їх можна ставити на початку речення, у його середині або наприкінці. Слова-зв'язки допомагають структурувати й розбавляти розповідь, надають думкам, що виражаються, певний відтінок. Головне — не переборщіть і використовуйте їх тільки там, де це доречно.

Деякі плутають вступні слова з прислівниками або сполучниками. Щоб не помилитися, приберіть слова-зв'язки із речення. Якщо сенс не змінився, отже, перед вами вступні слова.

Тематичні групи вступних слів

Ми підготували список з прикладами вступних слів англійською мовою:

 • для висловлення своєї особистої думки (it seems to me that, what I mean is (that), I imagine, as for me, as far as I know, I suppose, from my point of view, personally, I believe);
 • для вираження схвалення та згоди (fortunately, thankfully, certainly, definitely, quite so);
 • для демонстрації незгоди (I disagree, I doubt, actually, I am afraid so);
 • для висловлювання протилежної думки (having said that, despite smth, in spite of smth, nonetheless, nevertheless);
 • порівняння (just as, similarly, same as);
 • повторення (that is, again, in effect);
 • поступка (even though, of course);
 • для вказівки місця (to the right, in the distance);
 • для вказівки часу (at this instant, eventually, until now, afterwards, during, at the present time);
 • приклад (конкретно, наприклад, зокрема, навести ілюстрацію);
 • для структурування думок (to begin with, firstly, second reason for, primarily);
 • завершення, висновок (overall, in brief, in short, in either case, as described above, lastly, finally, well);
 • універсальні фрази (so as to, either way, such as, all the same, as a rule, on the one hand).

Вивчіть ці слова-зв'язки й мова стане на крок ближче до носіїв мови. Радимо регулярно використовувати вищезгадані англійські кліше — вони допоможуть урізноманітнити тексти й зроблять мову цікавішою.

Як закріпити тему вступних слів?

Найчастіше без слів-зв'язок не обійтися. Використовуйте їх при розмові англійською мовою з носіями або при написанні творів та есе.

Знати вступні кліше обов'язково, особливо якщо у ваших планах досконало опанувати англійську і ви хочете отримувати високі бали на іспитах. Радимо кожен день вивчати по 2-3 нових вступних фраз і відразу використовувати їх на практиці. І вже через 2-3 тижні ваша мова стане більш виразною і багатшою. А якщо ви випадково опинитеся в англомовному середовищі, ви легко підтримаєте розмову з носіями мови.

Абсолютно необов'язково вивчати тисячі вступних кліше. Вивчіть для початку 20-50 фраз, які вважаєте найважливішими. У цьому намагайтеся не забивати голову рідкісними словами.

Щоб запам'ятати більше фраз і вступних слів, підбирайте синоніми й антоніми до них. Можете записувати нові слова від руки в блокноті: у першому стовпці пишіть слова, а в другому їхній переклад. Також радимо складати речення або невеликі оповідання з вивченими вступними словами. Не забувайте використовувати метод інтервальних повторень і спеціальні флеш-картки. Так ви точно не забудете вивчене.

Якщо хочете почати вивчення англійської мови з нуля або заповнити прогалини у знаннях, радимо записатися на інтернет-курси лінгвістичного центру «Ораторика». У нас ви прокачаєте свою англійську та подолаєте мовний бар'єр всього за 8 тижнів. У навчанні використовуються найкращі підручники й сучасні інтерактивні методики. Багато наших студентів на своєму досвіді переконалися, що вивчати іноземну мову в Oratorica — це цікаво, легко й недорого!


Дата публікації: 18/04/2022 15:02
Дата перевидання: 30/11/2023 15:02
Автор: Надежда Яношевская
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call