How Much та How Many в англійській мові

...

Скільки правил ти сьогодні вивчив? А скільки кави випив, щоб не заснути? Як чудово, що в українській мові є такий універсальний питальний займенник — «скільки», який вживається незалежно від того, про кількість чого саме вам потрібно дізнатися. Але цього не скажеш про англійську мову, адже наведені запитання починалися б по-різному. Якщо вживання much/many у вас і досі викликає труднощі, скоріш читайте наш матеріал — детальний гайд по неозначеним займенникам. 

Різниця між much, many

Обидва вони мають спільне значення — «багато». Але що все ж таки їх відрізняє один від одного? Розглянемо по черзі.

MUCH — вживається з тими іменниками, які неможливо порахувати, тобто НЕЗЛІЧУВАНИМИ. Це можуть бути абстрактні поняття, назви рідин, сипучих продуктів тощо. Наприклад:

  • абстрактні, нематеріальні поняття: information (інформація), beauty (краса), energy (енергія);
  • відчуття, емоції, стани: love (любов), anger (злість), happiness (щастя);
  • речовини й матеріали: wood (деревина), chalk (крейда), iron (залізо); 
  • рідини: coffee (кава), alcohol (алкоголь), milk (молоко);
  • деякі продукти, їжа: salt (сіль), chicken (курятина), rice (рис);

А якщо ще простіше — подібні іменники завжди стоять в однині, і у вас ніяк не вийде утворити з них множину. Приміром, baggage (багаж), furniture (меблі) і т.п.

MANY — тут все легко, адже цей займенник використовується у всіх інших випадках, тобто зі ЗЛІЧУВАНИМИ іменниками. Отже, якщо вам потрібно спитати англійською скільки ще правил доведеться вивчити, аби рівня носія, запитання звучатиме так: «How many rules will I have to learn to reach the level of a native speaker?». Відповідь на нього, до речі, не обов’язково шукати, адже навчання — це постійний процес вдосконалення й отримання нових знань і навичок ;)

Основні правила how much, how many

Різницю між цими займенниками ви вже зрозуміли, а що ще потрібно знати про вживання much/many в англійській мові? Нижче наведено простий перелік правил, який не дасть вам заплутатися. Отже, де найчастіше їх можна зустріти:

  1. У питальних реченнях: How much feed do you put in the bird feeder? – Скільки корму ви сиплете в пташину годівничку? How many dogs do you have to walk today? – Скільки собак вам доведеться вигулювати сьогодні?
  2. У заперечних реченнях: I don't have that much money. – В мене немає таких великих грошей. I don't want so many olives in my salad. – Я не хочу так багато оливок у своєму салаті.
  3. При позначенні підмета: Many are now inspired by old designer collections. – Багато [хто] зараз надихається старими дизайнерськими колекціями. Much has changed since I've been practicing yoga. – Багато [що] змінилося відтоді, як я займаюся йогою.
  4. Якщо попереду стоять означення, виражені словами very (дуже), so (так), too (занадто):  I doubt very much that you will return the book. – Я дуже сумніваюся, що ти повернеш книгу. Don't do so many push-ups. – Не роби так багато віджимань. She has too much work for today. – На сьогодні у неї занадто багато роботи.

Коли використовуються much/many

Ну от, ви майже в досконалості володієте матеріалом! На початку ми зазначили, що найчастіше «much» і «many» вживаються, коли потрібно сказати про «багато», тобто велику кількість певних предметів, продуктів, речей і т.п. Але наостанок зверніть увагу, що займенники також використовуються на позначення чималої частини чогось. Правило щодо злічуваних і незлічуваних іменників тримаємо в голові, і додаємо до цього прийменник «of». Для прикладу:

Many of my friends don't like you for some reason. – Чимало моїх друзів чомусь тебе недолюблюють.

Much of the company's money was lost. – Значна частина грошей компанії була втрачена.

Все, тепер ви точно не сплутаєте much/many між собою та зможете впевнено їх використовувати! І хоча наш матеріал присвячений лише двом кількісним займенникам, як приємний і корисний бонус додаємо інформативну табличку з їхніми «товаришами». Збережіть її та користуйтеся на заняттях, а для занурення в інші теми англійської мови — ласкаво просимо до нашого сайту.

 

Дата публікації: 23/10/2023 20:43
Дата перевидання: 23/10/2023 20:43
Автор: Oratorica
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call