Кращі інтернет-ресурси для спілкування з носіями англійської мови

...

Немає нічого кращого у практиці англійської мови, аніж безпосереднє спілкування з самими носіями. У цьому процесі безліч плюсів, адже ви мінімізуєте власний акцент, дізнаєтеся та переймете чимало сленгових слів і виразів, запам'ятовуєте фразові дієслова, що в цілому наближує вас до природної вимови. Великий плюс полягає в тому, що носії англійської одразу чують ваші помилки, чи то у вимові певних звуків, чи то у неправильних наголосах й інтонаціях, і можуть вас виправляти. В цьому матеріалі ми зібрали найкращі інтернет-ресурси, які допоможуть вам на шляху до вільного володіння англійською, тож швидше гортайте донизу та зберігайте цікаве для себе у закладки.

Практика англійської мови з носіями

Майже будь-який процес навчання складається з теоретичної та практичної частини. Уявіть собі, чи вдасться вам одразу сісти за кермо і проїхатися без будь-яких пригод хоча б декілька кварталів, знаючи лише етику водіння та правила дорожнього руху? Навряд чи. Знадобиться чимало годин практики разом із досвідченим інструктором, який на ділі показуватиме та розказуватиме вам всі нюанси. Так само виходить і з англійською, де теорія є важливою й обов'язково знадобиться, але для здобуття навички говоріння ніщо вам не замінить спілкування з носієм. Розглянемо, які переваги ви отримуєте від спілкування онлайн з носієм англійської мови.

 • Переймання акценту. Неприродне звучання — це один з найголовніших маркерів, що видає вас. Слухаючи native speaker, правильна вимова сама поступово відкладатиметься у вашій свідомості та сприятиме покращенню навичок.
 • Розуміння реальних розмов. Малоймовірно, що в освітніх матеріалах ви побачите жаргонізми, сленг, незвичайні скорочення й інші особливості живої мови. І справа не тільки в цьому, адже навіть якщо слухати навчальні аудіоматеріали, вимова там чітка й послідовна, чого в реальному житті не часто зустрінеш. 
 • Розширення лексикону. Крім вищезазначеної неформальної лексики, ви дізнаєтеся ще багато нових слів, а також познайомитеся з чималою кількістю ідіом і фразових дієслів, які є невіддільною частиною щоденного спілкування. Звичайно, ваш словниковий запас і зараз, мабуть, вже досить значний, однак знання щодо вживання конкретних прикладів у тому чи іншому контексті точно не завадять. 
 • Моментальне виправлення. Носії одразу ж можуть коригувати ваші помилки, незалежно від того, де ви спілкуєтеся — в текстовому чи голосовому чаті. Це допоможе у майбутньому уникнути вкорінених неправильних звичок. 
 • Культурне занурення. Під час спілкування у вас є унікальна можливість дізнатися про різні традиції, свята, особливості менталітету англомовних носіїв. Чимала кількість жартів та реальних історій будується саме на таких деталях.
 • Самовпевненість. Мовний бар'єр — страшний сон наяву чи не кожного студента, який намагається перейти від теорії до практики. Навіть відвідуючи мовні курси, багатьом важко говорити англійською через страх бути осміяним своїми одногрупниками. Але з носієм умови спілкування більш комфортні, адже зазвичай ви зі співрозмовником на рівних: він йде назустріч з метою вам допомогти й так само вчиться чомусь новому від вас.

Англійська з носієм мови: онлайн платформи, групи, форуми

Для тих, хто шукає можливості активно практикуватися в англійській, існує чимало сайтів для спілкування з іноземцями. Там ви зможете без жодних перепон обмінюватися мовними навичками та, можливо, завести пару друзів. Щоб вам було зручніше, ми розділили всі ресурси на два умовних блоки — спеціально адаптовані до спілкування з носіями та звичайні популярні платформи, що занурять вас в англомовне середовище.

Спілкування з носіями

Conversation Exchange

Сервіс об'єднує людей, охочих спілкуватися та вчитися один в одного, з різних країн. Це саме той випадок, коли ви можете знайти друга по листуванню. На сайті варто пройти просту авторизацію та налаштувати декілька фільтрів: якою мовою має говорити ваш партнер, яку мову він бажає вивчати та спосіб листування (чатом на самій платформі або одним із популярних месенджерів — Viber, Facebook, WhatsApp, Telegram, ICQ тощо). 

Speaky

Повністю безоплатна платформа, також створена для пошуку співрозмовника-носія. Після простої реєстрації та вказування власного рівня володіння англійською, вам буде доступний перелік користувачів, які підійдуть для спілкування за вашими критеріями. Інтерфейс простий і зручний, з вбудованим месенджером.

Busuu

Популярний інструмент для вивчення різних мов, що має активну спільноту користувачів. Тут немає можливості напряму говорити з іншими студентами. Проте ви можете перевіряти голосові й текстові повідомлення тих людей, які зараз вивчають вашу мову, і так само ваші матеріали перевірятимуть носії англійської та надаватимуть зворотний зв'язок.

Meetup

Це платформа з пошуку різних заходів зі всього світу, зокрема й орієнтованих на обмін мовних навичок. Достатньо просто зареєструватися та ввести в пошуку назву події (наприклад, english conversation або просто english), і перед вами з'явиться список доступних варіантів — можливо, один з них проходитиме у вашому місті чи взагалі онлайн.

Цікаві англомовні форуми й платформи

Reddit

Один із найпопулярніших американських вебсайтів, що вже давно має попит по всьому світові. Тут користувачі створюють різноманітні форуми, шукають однодумців, обговорюють популярні (та не дуже) теми. Ви можете приєднатися до одного з таких, попередньо відшукавши бажану тему (наприклад, по запиту English або EnglishLearning).

Quora

Ця соціальна платформа схожа на попередню, адже тут так само можна ставити запитання на будь-які теми, на які звичайні користувачі (а якщо повезе, то і справжні професіонали) будуть давати відповіді. Активна комунікація з англомовними користувачами щодо будь-яких питань допоможе вам обмінюватися досвідом і занурюватися у справжнє спілкування.

English Language & Usage Stack Exchange

Сайт спеціалізується на питаннях, пов'язаних з англійською мовою та труднощами в її використанні. За тегами ви можете відсортувати будь-яку тему, яка вам потрібна, — граматика, вживання в контексті, побудова речення, значення слова/виразу. Варто зазначити, що запитання на платформі ставлять самі користувачі, але для відповідей нерідко залучаються лінгвісти, викладачі та носії англійської. 

І наостанок голосовий онлайн чат з іноземцями у відеоіграх. Такий варіант, звичайно, не всім підійде, однак якщо ви полюбляєте годину-другу побігати віртуальними картами, чому б не поєднати приємне з корисним? В подібних чатах можна знайти не лише носіїв англійської, а гравців з різних куточків планети, які також можуть вчити англійську та спілкуватися разом з вами.  

Мобільні додатки для спілкування англійською

У сучасному світі мало хто може уявити себе без мобільного телефону в кишені. Цей девайс вже давно перестав бути лише інструментом для телефонних дзвінків та ігор, тому його сміливо можна використовувати з метою навчання та практики. Отже, нижче ознайомимося з переліком популярних додатків для спілкування англійською, які допоможуть вам вдосконалити власні навички. Ви можете обрати будь-який з них залежно від уподобань і цілей, щоб практикуватися у зручний для себе час.

HelloTalk

Цей додаток розроблений спеціально для мовного обміну по типу месенджера. На ньому доступно більш як 150 різних мов, і понад 40 мільйонів зареєстрованих користувачів, з якими можна спілкуватися в чаті, голосовими повідомленнями та навіть здійснювати відеодзвінки. До того ж комунікацію полегшують спеціальні інструменти, як-от вбудований переклад, транслітерація тощо. Однак широкий функціонал доступний лише з підпискою, а безплатно ви зможете обрати тільки одну мову для практики. 

Tandem

Зручна мобільна програма для спілкування з іноземцями. Вона також працює як звичайний месенджер, однак обмін повідомленнями, зокрема голосовими, доповнений корисними можливостями: ви можете виправляти надісланий вам текст, переглядати власні виправлення в чаті, перекладати повідомлення, а також здійснювати відеодзвінки.

Fondi

Це невеликий віртуальний світ у вашому телефоні. Спочатку ви проходите реєстрацію і заповнюєте коротку форму щодо власних інтересів і рівня володіння англійською, обираєте аватар і стаєте частиною цілого ком'юніті. Далі можна обрати бажаний варіант спілкування — 1 на 1, груповий чат або ж практика з ШІ. Плюс полягає в тому, що ви спілкуєтеся через мікрофон, а вашого обличчя ніхто не бачить і вас ніхто не знає, завдяки чому легше подолати мовний бар'єр. А мінус — це те, що ви можете натрапити не на носія англійської, а на такого ж учня, і тоді діалог не буде продуктивним.

HiNative

Додаток створено для вивчення бажаної мови та спілкування з людьми зі всього світу. У вас є можливість ставити запитання носіям та отримувати швидкі й точні відповіді на них. Теми можуть бути різними — правильна вимова, значення слів і виразів, пояснення різниці між поняттями. Можна навіть попросити навести приклад якогось речення, що вас цікавить, або поспілкуватися на ширші теми, такі як особливості країни, регіону, традицій і звичаїв носія. Варто зазначити, що застосунок стане до вподоби інтровертам, оскільки в ньому відсутня функція особистих повідомлень.

Короткі рекомендації

Маючи увесь цей список інтернет-ресурсів, ви неодмінно знайдете співрозмовника. А для того, щоб отримати для себе максимум користі від спілкування, не забувайте про ці прості поради.

 • Починайте з тем, які вам близькі. Це допоможе бути вмотивованим у розмові, а також зберегти зацікавленість вашого напарника. Це можуть бути обговорення життя у ваших країнах, новин кіно, улюбленої їжі тощо.
 • Не забувайте вести запис нових слів і висловів, щоб пізніше повернутися до них і повторити.
 • Намагайтеся спілкуватися регулярно, адже без практики не буде прогресу. 
 • Не хвилюйтеся через помилки. По-перше, вони є частиною навчального процесу. А по-друге, немає жодної людини, яка б їх не здійснювала. Тим паче носії цінитимуть ваші спроби та бачитимуть жагу до знань, тому з радістю допоможуть виправитися. 
 • Домовтеся зі співрозмовником, що не варто перебивати один одного. Якщо помітили помилку — спершу дослухайте до кінця, а потім вже давайте поради.

І завжди пам'ятайте про безпеку в інтернеті, звертаючи увагу на наступні фактори:

 • Профіль користувача. Краще обирати тих співрозмовників, які мають гарний рейтинг, позитивні відгуки та довгий період активності на платформі.
 • Прозорість спілкування. Якщо щось здається підозрілим, не соромтеся завершити діалог.
 • Зберігайте пильність. Не розкривайте особистих даних і деталей про власне життя.

Дата публікації: 08/11/2023 09:01
Дата перевидання: 08/11/2023 09:01
Автор: Oratorica
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call