Кращі англійські онлайн-словники

...

Вивчення англійської мови відкриває перед кожним студентом безмежний потік інформації. Розібратися в ньому іноді буває важко, але в нас є чудовий інструмент — онлайн-словники англійської. Цей формат є зручним і доступним в будь-який момент, до того ж не лише для навчання. Словники також рятують в ситуаціях, коли потрібно швидко розібратися в значенні якогось слова та висловитися точніше. Тож в цьому матеріалі ми вас познайомимо з деякими популярними та корисними джерелами.

Види онлайн-словників англійської мови

В англійській мові існує декілька типів словників, які відрізняються один від одного за своїм призначенням і змістом. Перш за все, їх можна поділити на монолінгвальні (лише англомовні) та білінгвальні (двомовні з перекладом). Спочатку розглянемо перший варіант. 

Одномовні англійські словники — це чудовий варіант для студентів на середньому та просунутому рівнях англійської. Вони спонукають мислити саме англійською мовою, а також розвивають навички читання. Монолінгвальні словники діляться ще на декілька видів, хоча в онлайн-форматі межа між ними не завжди чітка.

Тлумачні (Explanatory dictionaries)

Містять визначення слів і висловів; пояснюють їхнє значення, супроводжуючи контекстними прикладами. Один з авторитетних тлумачних словників — Oxford English Dictionary (OED). В ньому є функція звичайного пошуку з двома-трьома найбільш вживаними значеннями словами, а також розширений пошук, де подаються всі можливі тлумачення за градацією їхньої частоти. Додатково можна скористатися історичним тезаурусом, етимологічним довідником, а також віднайти багато цитат і прикладів вживання потрібного слова.

Cambridge Dictionary ідеально підійде для тих, хто вивчає англійську, і ось чому. По-перше, тут можна одразу обрати потрібний нахил словника: звичайний, для студентів (містить найнеобхіднішу лексику для власників рівнів А2-В2), британський та американський. Поряд зі словами є транскрипція, варіанти вимови з різними акцентами, тлумачення й приклади відповідно до рівня володіння англійською. По-друге, на сайті є окремі розділи для детального вивчення вимови, де вказується транскрипція не лише всього слова, а й окремого звука (+ як він звучить в інших словах). І по-третє, у вас є вільний доступ до ще одного розділу — тезаурусу, де на зрозумілих прикладах демонструється, як можна замінити те чи інше слово в певному контексті.

Останній варіант — словник Urban Dictionary — дещо специфічний, однак може стати корисним для роз'яснення усної мови. Він є постійно поповнюваною базою, де реальні носії розміщують жаргонізми та сленг, особливо популярні серед англомовної молоді. На сайті діє проста система голосування, завдяки якій користувачі визначають актуальність тлумачень. Мусимо попередити, що це не академічний ресурс, тому тут багато гумору, що межує з нецензурною та вульгарною лексикою!

Етимологічні (Etymological dictionaries)

Описують походження й утворення слова, його історію та еволюцію значення. Сюди можна віднести Etymonline, створений лексикографом Дугласом Харпером ще у 2001 році. Велика база пояснює значення слів та демонструє особливості правопису впродовж усього їхнього існування, водночас вказуючи приблизний рік словотворення. 

Ще одним етимологічним словником, проте комбінованим, є Wiktionary. Крім розділів з походженням, в ньому містяться транскрипції з аудіосупроводом, приклади використання, синоніми та інша додаткова інформація.

Тезауруси (Thesauri)

Надають повний перелік синонімів і антонімів до слова; деякі з них можуть містити тлумачення. Одним із найпопулярніших ресурсів для пошуку схожих чи протилежних за значенням слів є Thesaurus.com. Взагалі він створений як доповнення до звичайного англійського словника, проте є цілком самодостатнім. Введене слово подається в усіх можливих значеннях (як різні частини мови), і під кожним з них є цілий перелік синонімів чи антонімів: всі вони поділені на три категорії за ступенем відповідності (strongest, strong, weak). Слова доповнені прикладами вживання в реченнях.

Merriam-Webster Thesaurus також пропонує широкий обсяг інформації щодо кожного слова. Тут пишеться визначення, надається перелік синонімів та антонімів (від повного відповідника до найменшого), поширені фрази з обраним словом і навіть пов'язані з ним статті.

Термінологічні (Glossary)

У цих словниках зібрані спеціалізовані терміни, використовувані в певних галузях знань. Наприклад, для сфери інформаційних технологій та комп'ютерної науки створено сайт TechTerms. В ньому подається детальне визначення й вичерпний опис кожного терміну, його частота використання, а також наприкінці пропонується коротка вікторина щодо засвоєння інформації.

Англомовні юридичні терміни та професійні вирази можна подивитися на платформі TheLawDictionary. Кожне поняття тут пояснюється доволі простою мовою. Схожий сайт, але на тему фінансів та інвестицій — Investopedia. Він не лише розкриває терміни, а й дає повний їхній аналіз: що це таке, звідки взялося поняття, фінансова складова, приклади, а також переваги й недоліки, що криються під значенням слова.

Двомовні: англійські словники з транскрипцією і перекладом

Англійські словники з транскрипцією та перекладом надають інформацію щодо вимови та значення слів іншою мовою. Вони є особливо популярними серед учнів, які лише починають вивчати англійську мову. Однак не варто ними зловживати, адже замість згадування значень і стимулювання розумової діяльності ви просто звикнете все перекладати. Зазвичай в таких словниках містяться наступні елементи:

  • слова, написані однією мовою, та їхні відповідники іншою мовою;
  • приклади використання в реченнях або фразах;
  • фонетична транскрипція для розуміння правильної вимови;
  • граматична складова: дані про частини мови, відмінювання й інші особливості.

Англо-українські словники

Ці словники з транскрипцією та паралельним перекладом стануть в пригоді як для українців, що вивчають англійську, так і для іноземців, які цікавляться нашою мовою. Так, інтерфейс поки що досить простий, зате ці англо-українські словники повністю незалежні, і надалі стовідсотково будуть вдосконалюватися.

  1. e2u.org.ua (English-Ukrainian Dictionaries). Сайт є широкою базою різних англо-українських словників. Серед них можна знайти тлумачні, довідники ідіом і виразів, словники з ІТ, математики, економіки, хімії, радіоелектроніки, військової лексики, термінології ЄС, словник з прав людини, словник наукової мови й інші. Під час пошуку потрібного слова ви просто обираєте, інформація з якого саме джерела буде віднайдена — з одного словника чи всіх разом. Кожне англійське слово супроводжується транскрипцією, позначаються частини мови та переклад до кожної з них. 
  2. slovaronline.com. Аналогічний до попереднього ресурс, в якому також зібрано чимало словників, і не лише перекладних. Щодо української мови, то вам доступні наступні джерела: Analytical Chemistry, бізнес, юридичний, дипломатичний, комп'ютерний словники; словники авіаційних, технічних і кінотермінів; і, звичайно, класичний англо-український словник. Всі доступні терміни розміщені за алфавітом або просто можна ввести в пошук потрібне слово. Є певний недолік: не кожен словник надає транскрипцію та приклад у контексті, обмежуючись лише перекладом.
  3. Glosbe.com. Це мультисловник, що надає переклади між словами й фразами в різних мовних парах, зокрема англійська-українська. На відміну від перших двох, тут є аудіо з різними варіантами вимови. Крім українського перекладу, є чимало прикладів використання слова чи фрази в контексті, що допомагає краще зрозуміти їхнє значення. Після реєстрації на сайті доступна функція додавання перекладів і слів в обране. А ще, щомісячно проводиться аналітика всіх запитів, тому за бажанням ви можете переглянути найпопулярніші англійські слова.

Онлайн-словники англійської мови є надзвичайно корисними інструментами у навчанні. Тепер, знаючи їхні види, ви можете використовувати згадані в статті джерела для вдосконалення власних мовних навичок і знань.


Дата публікації: 25/01/2024 20:39
Дата перевидання: 25/01/2024 20:39
Автор: Oratorica
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call