Лайфхаки для вивчення англійської мови

...

Чому більшість дітей не хочуть вивчати англійську в школі? Тому що класична програма нудна й нецікава. Вона заснована на академічних правилах, які мають на увазі засвоєння матеріалу шляхом його скрупульозного вивчення. Нова лексика і граматика в підручниках, навіть з барвистими картинками, не дозволяють учням побудувати асоціативний ряд для ефективного запам'ятовування, тому слова доводиться заучувати. Саме смертна нудьга не дозволяє дітям закінчити школу з високим рівнем володіння англійською мовою і надолужувати втрачене доводиться пізніше самостійно.

На щастя, сьогодні вже розроблені й успішно використовуються на практиці авторські методики, які дозволяють зробити процес вивчення мови дійсно цікавим для студентів різного віку з різним рівнем англійської. Різноманітність авторських методик дозволяє кожному охочому піти шляхом найменшого опору і знайти для себе оптимальний варіант вивчення англійської. Крім цього, не зайвим буде скористатися ефективними лайфхаками, які спростять процес і зроблять його результативнішим.

Let's get started! Носій — найкращий вчитель

Кожен учитель, викладач, індивідуальний репетитор не втомлюється нагадувати своїм учням про важливість і необхідність постійної мовної практики з носіями мови. Ще років 5-7 тому це сприймалося тільки як теоретична рекомендація, заснована на логічних висновках про те, що перебування в мовному середовищі істотно прискорює процес вивчення теоретичного матеріалу. Дозволити собі розкіш відвідати англомовну країну або найняти носія для спілкування міг далеко не кожен. Але сьогодні є десятки спеціальних онлайн-платформ, де спілкуватися живою розмовною англійською можна з носіями за помірну плату або безоплатно.

Цей лайфхак допоможе:

  • швидше навчитися сприймати англійську мову на слух;
  • розібратися у діалектах;
  • вивчити сленг;
  • опанувати тонкощі перекладу прямої мови на непряму;
  • розібратися із погодженням часів;
  • відточити техніку побудови умовних речень;
  • запам'ятати правила вживання модальних дієслів та ін.

Це далеко не повний перелік переваг, які одержують студенти, які мають безпосереднє живе спілкування не лише з викладачами, однокурсниками, друзями, колегами, а саме з носіями. Цей метод дозволяє швидше позбутися акценту і почуття незручності, сором’язливості при спілкуванні іноземною мовою.

Фільми з субтитрами — захопливо й пізнавально

Звичайно ж, багато хто чув про те, що перегляд англомовних фільмів приносить відчутну практичну користь тим, хто вивчає мову. На жаль, не всі в змозі належним чином оцінити користь від цього лайфхака. Він один із небагатьох, які дійсно працюють і при цьому не вимагають від студентів жодних матеріальних витрат. Щобільше, перегляд фільмів англійською може принести масу позитивних емоцій. Щоб швидко отримати очікуваний результат, важливо правильно вибрати фільм. Його лексика має відповідати поточному мовному рівню.

Вибір жанру не менш важливий. Фільми зі складною заплутаною сюжетною лінією, що викликають сильні емоції, краще виключити з відеотеки на час вивчення англійської. Прості невигадливі сюжети зі зрозумілою знайомою лексикою — ось відмінне рішення для студентів різного віку. Варто врахувати також особисті переваги під час виборів тематики. В ідеалі 2-3 рази переглянути вже знайому кінокартину англійською із субтитрами. Незнайому лексику або фрази, які не цілком зрозумілі, варто записати, а їхню вимову кілька разів прослухати на уповільненому відтворенні відео. Звертайте увагу на артикуляцію акторів — це чудово допомагає з вимовою.

Поради, які не будуть зайвими

Доповнити перелічені лайфхаки можна такими практичними прийомами, які є дуже ефективними для студентів з будь-яким рівнем знання мови:

  • прослуховування музики англійською;
  • перегляд новин і серіалів у фоновому режимі;
  • зміна мови інтерфейсу на телефоні, інших гаджетах.

Відмінно працює лайфхак із наклеюванням на предмети повсякденного побуту наліпок з їхньою назвою англійською, самостійний переклад художньої літератури з подальшим порівнянням із професійним. Звичайно, все перераховане принесе очікуваний результат тільки в комбінації зі старанним вивченням теорії. На жаль, обійтися без цього не можна. Але полегшити собі досягнення мети, використовуючи лайфхаки, цілком можливо.

 

Дата публікації: 22/09/2022 15:23
Дата перевидання: 29/11/2023 15:23
Автор: Надежда Яношевская
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call