Кращі методи вивчення англійської мови

...

Знати одну або кілька іноземних мов на високому рівні для можливості вільного усного та письмового спілкування, читання художньої, наукової літератури та публіцистики для сучасної людини більш ніж необхідно. Практикується три основні методи навчання — індивідуальні заняття з репетитором, відвідування групових курсів та самостійне вивчення. Все перелічене — це не що інше, як спосіб максимально ефективного і плідного вивчення англійської мови, який кожен студент обирає індивідуально. Всі методи мають свої недоліки та переваги, тому при порівняльному аналізі не можна виділити єдиний як оптимальний. У будь-якому випадку багато залежить від цілеспрямованості, рівня самодисципліни, відповідальності студента та обраної методики.

Найпопулярніші техніки викладання англійської мови

Сучасні педагоги використовують у своїй роботі 5 основних методик, кожна з яких по-своєму хороша і має підтверджену багаторічним досвідом ефективність. Хорошими методами вивчення англійської вважаються такі:

 • Комунікативний — відносно новий метод вивчення англійської мови, який активно практикується у кращих мовних школах, адже дозволяє набути навичок вільного спілкування в різних життєвих ситуаціях. Але також приділяється увага вивченню граматики та письма.
 • Мовне занурення — передбачає повне оточення студента не тільки мовою іноземною мовою, а й культурними особливостями. Найбільш результативним є застосування такого підходу до навчання при організації поїздок до мовних таборів або проведення курсів на території Великобританії.
 • Каллан — розроблена Робіном Калланом методика, вперше використовувалася в далеких 1960-х роках, але й сьогодні має досить великий попит. Передбачає запам'ятовування фраз та шаблонів шляхом багаторазового їх повторення й доведення до автоматизму.
 • Природний — під час занять, згідно з цим методом, все спілкування зі студентами ведеться англійською мовою, що дозволяє швидко та безболісно подолати мовний бар'єр. Помилки тих, хто займається, м'яко виправляються викладачем, а похвалі за успіхи приділяється особливо велика увага.
 • Граматика й переклад — цю техніку не можна назвати найшвидшою, проте вона дозволяє отримати досвід роботи з текстовими матеріалами. Особливість навчання полягає у вивченні граматичних правил, а також їх використанні в аналізі текстів, що є актуальним для самостійних занять.

Вибір слушного методу вивчення повинен ґрунтуватися на поставлених цілях й особистих уподобаннях. Для когось найкращою буде техніка граматики й перекладу, а хтось легше засвоює інформацію за допомогою комунікативних методик.

Найкращий експрес-метод вивчення англійської

Для багатьох студентів питання нестачі часу стоїть особливо гостро. Отже, найбільший інтерес викликають звані експрес-методики вивчення іноземного. Вони розроблені у достатній кількості та дійсно добре працюють. Але при цьому варто розуміти — наголошуючи на швидкості, вони передбачають високу інтенсивність щоденного навантаження.

Серед наявних експрес-методик можна виділити такі як найбільш адаптовані та ефективні:

 • Шехтера — практикується у групах. Основний акцент початкового етапу — на мовленнєвій діяльності з поступовим колективним вивченням нових слів і негайному застосуванні вивченого на практиці. Наступні ступені — граматика та корекція матеріалу.
 • Берліц — передбачає повне мовне занурення у середовище носіїв. При цьому поїздка до англомовної країни більше необов'язкова — займатися за такою методикою можна онлайн у групах або індивідуально з репетитором-носієм.
 • Драгункіна — передбачає максимальну прив'язку іноземної до рідної мови. Нові слова подаються у транскрипції рідною мовою. Англійські часи адаптовані під звичні носіям української або російської мови.
 • Петрова — диктує повну відмову від будь-якого використання рідної мови під час уроків. На початкових етапах учням надається необхідний лексичний мінімум, який опрацьовується з учителем і багаторазово використовується практично з поступовим поповненням словникового запасу, ускладненням лексичних конструкцій.

Кожен швидкий метод вивчення англійської мови має на увазі активну та старанну роботу не тільки під час основних занять, а й самостійно. Відповідно варто розпланувати свій час таким чином, щоб була можливість приділяти вивченню достатньо часу щодня.

Ефективні методи навчання англійської самостійно

Відвідувати групові, індивідуальні онлайн та офлайн-заняття зручно не всім і не завжди. Але це не означає, що для таких людей мрія вивчити іноземну — нездійсненна. Існує маса методів вивчення англійської мови, які розроблені й адаптовані під самостійне навчання. Великою популярністю користуються такі методи:

 • Пімслера — аудіоуроки по 30 хвилин з подачею матеріалу англійською та рідною мовою.
 • Франка — читання адаптованих текстів із перекладом і без нього надалі.
 • Замяткіна — прослуховування діалогів, читання книг, перегляд фільмів англійською без перекладу, щоб домогтися заміни мови сприймається на підсвідомому рівні.
 • Розетти Стоун — комп'ютерна флеш-програма з упором на поетапне запам'ятовування простих слів, складних лексем, багатокомпонентних мовних конструкцій (фраз), а пізніше — синтаксису та граматики.

Вибрати прийнятну методику можна лише досвідченим шляхом. Багато студентів воліють використовувати принцип комбінування, адже кожен новий метод вивчення англійської мови робить процес об'ємнішим, глибшим, різноманітнішим і цікавішим.

Як вибрати найкращий курс англійської мови?

Вибір мовних курсів, на яких вам буде комфортно вивчати англійську мову, — досить складне завдання. При цьому підхід до розв'язання питання має ґрунтуватися насамперед на індивідуальних особливостях. Перш ніж записатися на навчання в мовну школу, потрібно чітко розуміти для чого вам потрібна іноземна мова і скільки часу ви готові приділяти її вивченню. Володіння розмовною англійською не повинно сприйматися як основна мета, адже це лише інструмент на шляху реалізації масштабніших завдань.

 

Дата публікації: 06/12/2022 21:10
Дата перевидання: 14/11/2023 21:10
Автор: Надежда Яношевская
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call