Мотивація для вивчення англійської мови — яка вона?

...

«Ти маєш вивчати іноземну мову, це важливо» — таку ж фразу або репліку такого змісту чула у своєму житті хоча б раз кожна людина. Але тільки одиниці справді нею надихнулися і з потрійним ентузіазмом розпочинати вивчення англійської або будь-якої іншої мови. Чому? Відповідь проста — фраза без конкретики абсолютно не мотивує для досягнення результату. Проблема відсутності мотивації вивчення іноземної мови знайома дуже багатьом людям, які приймають відповідальне рішення розпочати цей процес. І це стосується не лише школярів, студентів вишів, а й дорослих людей, які вважають за потрібне підвищити свій рівень.

Особиста мотивація — це дуже складний багатоетапний процес. На жаль, не існує універсальних рецептів, використання яких могло б миттєво допомогти з її здобуттям, адже кожна людина індивідуальна. Насправді у світі не так багато людей, які можуть відразу і чітко позначити для себе інтенсивно мотиваційні індивідуальні фактори. Стандартні фрази типу «Мені це потрібно для роботи», «Знадобиться у житті», «Сьогодні без англійського нікуди», на жаль, не працюють. Можна повторювати їх собі нескінченну кількість разів і навіть чітко усвідомлювати їхню правильність, логічність, але при цьому залишатися на тому ж етапі.

Вчити англійську — у чому різниця між «потрібно» й «хочу»?

Людська підсвідомість дуже дивно влаштована — коли щось робити дуже потрібно, здебільшого цього зовсім не хочеться. І доводиться, страждаючи й страждаючи, переступати через своє небажання, умовляти й навіть змушувати себе розпочати виконання необхідного процесу. І якщо у разі прибирання, поїздки на дачу й інших побутових питань невиконання того або іншого пункту не становить критичної небезпеки, то у випадку з вивченням мови це фатально. В цьому випадку важлива сталість і послідовність. Але головне — наявність стійкого внутрішнього бажання досягти поставленої мети.

Щоб процес формування внутрішньої мотивації був справді успішним, важливо перестати змушувати себе і докоряти за небажання вчити мову. Це провокує стресові ситуації та погіршує результат занять. Не варто також користуватися стереотипними фразами — вони не працюють. Почати варто з наступного:

  • визначити реальні особисті мотиви вивчення;
  • поставити конкретну досяжну індивідуальну мету;
  • розбити її на невеликі етапи із проміжними цілями;
  • знайти методику вивчення, яка цікава й дійсно подобається.

Ці прості кроки допоможуть перестати щодня долати стійкий внутрішній опір, який виникає у більшості людей при пораді «потрібно» і дозволить трансформувати його в мотиваційну афірмацію «хочу, адже знаю навіщо». Такий підхід точно принесе бажані плоди.

Як знайти особисту мотивацію для вивчення англійської мови?

Ставити собі реальні цілі. Не варто перед відвідуванням першого заняття налаштовувати себе на те, що вже через місяць ви писатимете наукові статті або вірші англійською. Це неможливо навіть для геніїв. Реальна мета завжди проста. Наприклад, за місяць відпрацювати на практиці трансформацію прямої мови в непряму. Так-так, не вивчити, а саме відпрацювати на практиці. При вивченні англійської важливо не просто засвоювати інформацію, вивчати нові слова, а вміти користуватися цим.

Якщо розбити довгий шлях вивчення мови на невеликі етапи, то це допоможе помічати реальний особистий прогрес. Коли людині є чим пишатися, і вона реально бачить результат своєї роботи, бажання вдосконалюватися й розвиватися з'являється саме собою. Власного універсального монстра — лінощі — цілком можна подолати нехитрими психологічними хитрощами. Щоб не відриватися на чаювання й перекушування, починати займатися потрібно після їди. А якщо хочеться полежати — можна прийняти горизонтальне положення і включити фільм англійською із субтитрами, гарну англомовну музику.

 

Дата публікації: 22/09/2022 17:00
Дата перевидання: 30/11/2023 17:00
Автор: Надежда Яношевская
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call