Навіщо потрібні словники англійської?

...

Лінгвістам і всім, хто вивчає англійську, обов'язково потрібно мати хороший словник. Він може бути у друкованому чи електронному варіанті. Головне призначення книги — дізнатися правильний переклад слів та їх транскрипцію. Підходити до вибору посібника потрібно відповідально і з серйозністю, оскільки від цього залежатиме ваш прогрес у вивченні мови. Розгляньмо, які види словників бувають і який краще вибрати.

Які бувають англійські словники?

Вирізняють такі варіанти посібників:

 • Двомовний (англо-український, українсько-англійський) — типовий словник для пошуку нових і незнайомих слів, яким багато хто з нас звик користуватися. Це незамінна річ для новачків, які лише починають опановувати англійську.
 • Одномовний (англо-англійська) — дозволяє ознайомитися зі значенням слів тільки англійською. У цьому варіанті книги немає звичайного перекладу слова українською або російською. Підходить учням, які мають як мінімум передпороговий рівень англійської (A2).

Починаючи з так званого «середнього» рівня володіння мовою, можете використовувати просунуту допомогу з синонімами, омонімами й антонімами, зі сленгами, неологізмами, ідіомами. Зустрічаються книги з двома варіантами вимови: британським і американським. Також бувають орфографічні, граматичні українсько-англійські словники, словники скорочень і соціальних діалектів. Найкращим вибором стане книга В. К. Мюллера. Посібники видавництв Oxford і Cambridge теж варті уваги.

Не всім зручно працювати з паперовими словниками. Вони займають занадто багато місця у просторі, можуть мати велику вагу. Знайти швидко слово в друкованому посібнику ви не зможете — на це потрібен час. А це позначається на продуктивності. І коштують вони дорого! Зазначимо, що оновлення змісту словникових статей відбувається повільно. А це вже серйозна вада. Тому багато хто і користується електронними й онлайн-словниками. Найчастіше вони безоплатні, але дають гідний, точний переклад.

Використовуйте лише перевірені безоплатні англійсько-українські словники, наприклад:

 • Macmillan Dictionary;
 • Longman;
 • Collins;
 • TheFreeDictionary;
 • Merriam-Webster;
 • ABBYY Lingvo Live;
 • Urban Dictionary.

Крім паперового посібника радимо завантажити собі один або кілька словників у вигляді мобільних застосунків на свій гаджет. Вони завжди будуть під рукою, зазвичай не вимагають доступу до інтернету. Радимо використовувати програми лише з відомих джерел. Наприклад, можете завантажити собі на смартфон програми з такими назвами:

 • Merriam-Webster;
 • Dict EN-RU.

Для читання статей англійською й найкращого запам'ятовування вживання слів у контексті використовуйте такі розширення: LinguaLeo English Translator або Google Dictionary (перекладач Google).

Англо-українські словники з транскрипцією: особливості вибору

При покупці друкованого варіанта звертайте увагу на шрифт, якість і колір паперу. Відмінним варіантом стануть книги із матовими сторінками. Не радимо купувати словники з дрібним шрифтом, які надруковані на яскраво-білому папері. Купувати словник без фонетичної транскрипції безглуздо.

Вибирайте не одну, а хоча б три посібники. Початківцям пропонуємо наступні варіанти:

 • кишеньковий варіант книги;
 • розмовники;
 • середній або великий англо-український (українсько-англійський, англо-український) словник.

При покупці англо-української книги відштовхуйтеся від своїх цілей. Якщо працюєте у сфері IT, медицини, юриспруденції, тоді вибирайте посібники з професійною лексикою. У звичайних англо-українських словниках спеціалізовані слова не зустрічаються.

Якщо потрібна допомога у вивченні іноземних мов, ви завжди можете звернутися до нашого лінгвістичного центру. Наші професійні викладачі також підкажуть, які посібники й підручники варто підібрати з урахуванням вашого рівня знань мови. Завдяки інтернет-курсам Oratorica ви зможете швидко подолати мовний бар'єр, підвищите рівень знань англійської мови, зможете вільно і без сорому розмовляти чужою мовою і добре розуміти співрозмовників. Англійські курси «Ораторика» приймають учнів протягом усього року.

 

Дата публікації: 13/04/2022 16:58
Дата перевидання: 30/11/2023 16:58
Автор: Надежда Яношевская
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call