Все про рівень англійської B1 (Intermediate)

...

Вільно говорити хоч однією іноземною мовою — для сучасної людини така ж норма, як наявність загальної освіти. Власне, знання іноземної у всі часи було необхідним. У деяких країнах це вважалося характерною ознакою приналежності до аристократії, вищого стану. Сьогодні соціальний устрій дещо змінився в більшості країн цивілізованого світу, але це не зробило вивчення іноземних мов менш актуальним. Якраз навпаки: можливість вільного комфортного пересування по всьому світу, навчання, роботи дистанційно або офлайн у міжнародних компаніях — ось той важливий стимул, який є рушійною силою для сучасного прогресивного людства.

Найчастіше як першу й базову іноземну мову в Україні обирають англійську з тієї простої причини, що вона має офіційний статус мови міжнародного спілкування. У світі вивчення будь-якої нерідної мови класифікується згідно з Common European Framework of Reference. Рівень знання англійської B1 — це початковий ступінь Independent User. Він передбачає попереднє опанування учнями базових навичок всіх видів мовної діяльності: говоріння, читання, письма, аудіювання. Починати опановувати рівень B1 можна і варто після того, як пройдено обидві сходинки (А1, А2) попереднього етапу Basic User.

Які граматичні навички мають бути на рівні Intermediate B1

Як показує практика, найбільша і серйозна проблема більшості учнів полягає у наявності страху перед використанням вивчених граматичних конструкцій у повсякденному мовленні. Цей внутрішній бар'єр притаманний практично всім студентам, які розпочали вивчення іноземної мови у зрілому віці. Його подолання передбачається під час опанування етапу Pre-Independent. Саме тому фахівці вкрай не рекомендують порушувати етапність опанування мовного матеріалу. Рівень B1 в англійській мові передбачає, що студент може спокійно і без внутрішнього страху говорити на повсякденні теми, використовуючи в мові знайомі граматичні конструкції та лексику.

Англійська рівня B1 передбачає опанування наступних граматичних знань теоретично і практично:

  • всі часи та їхні відмінності;
  • навички побудови простих речень у будь-якому часі без граматичних помилок;
  • всі модальні дієслова та їхні відмінності;
  • правильне використання різних модальних дієслів у мовних зворотах;
  • випадки вживання герундія або інфінітиву після дієслів;
  • ступені прикметників;
  • вміння підібрати сполучення прикметників до слова;
  • артиклі й випадки їх коректного вживання.

У студентів не виникає складнощів з граматично правильним перетворенням прямої мови на непряму і навпаки, різницею типів умовних речень. Вони можуть вільно ставити уточнюючі питання.

Англійська B1 — як визначається рівень читання, письма, аудіювання?

Після освоєння мовного матеріалу, який відповідає даному етапу (за умови якісного вивчання попередніх), студенти можуть вільно читати на іноземній статті в мережі або пресі на загальні неспеціальні теми. Також читання книг із простою адаптованою лексикою не викликатиме у них складності й необхідності постійно звертатися до словника для перекладу. Розгорнута розмова на тему прочитаного з побудовою питань різних видів, вичерпними відповідями також не становитиме складності.

Чітка логіка вираження думок із коректним використанням часів у письмовому тексті на знайому тему, який може бути складений без попередньої підготовки — ось основний критерій, який дозволяє з упевненістю стверджувати, що ваша англійська на рівні B1. Він дозволяє вести просте офіційне, неофіційне листування, самостійно без помилок заповнювати анкети, складати якісні резюме.

Вільне сприйняття живої мови, аудіодоріжок на слух з повним розумінням суті викладеного матеріалу навіть за умови наявності акценту у того, хто говорить — ось те, що дає В1 в аудіювання. Це золота середина, яка відкриває можливості до вільного спілкування, але при цьому є обмеження у спеціальній тематиці, тому студентам є чого прагнути.

Рівень англійської Intermediate В1 — широко відчинені двері у світ

Починати освоєння цього рівня варто після того, як ваш особистий словниковий запас не менше 1500 слів, значення яких ви знаєте і пам'ятаєте переклад без використання словника. Це база, яка дозволить збільшити власний багаж лексичних знань до 2500-3000 слів. Пройшовши цей етап, ви будете знати й вільно використовувати практично всі звичайні ідіоми, фразеологізми. Також словниковий запас обов'язково поповнюється бізнес-лексикою. Рівень В1 (англійська мова) — це відкриті двері для побудови успішної кар'єри, навчання за кордоном з подальшим удосконаленням мовних навичок.

 

Дата публікації: 07/11/2022 15:30
Дата перевидання: 29/11/2023 15:30
Автор: Надежда Яношевская
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call