Як написати резюме англійською мовою

...

Таке питання часто постає під час пошуку нової роботи. Варто зазначити, що написання резюме саме англійською мовою понад усе необхідно тим шукачам, які бажають отримати пропозицію від якоїсь іноземної фірми у своїй чи іншій країні. Тому важливо розуміти, що стандарти там можуть доволі сильно відрізнятися від знайомих правил. Іноземні роботодавці та їхні HR приділяють увагу зовсім іншим речам. В такому разі неохайне та невідповідне усім стандартам резюме англійською мовою може залишитися без відгуків взагалі, і важливо знайти певний приклад, який допоможе уникнути такого розвитку подій. Загалом, резюме англійською мовою важливо робити без помилок, тому слід спершу продумати, як ліпше вкласти об’ємний обсяг інформації в невеличкий лист. Таке доволі просте правило часто забувають, намагаючись написати безліч фактів, але на перегляд одного резюме в середньому припадає до 5-10 секунд, і за цей час воно повинно зачепити менеджера з підбору персоналу своєю структурованістю й логічністю, а не обсягами, які просто не встигнуть прочитати й зрозуміти.

Стандартні правила створення резюме англійською мовою

Curriculum Vitae — таким латинським словосполученням позначають певний тип резюме, а саме той, який належить до всіх міжнародних стандартів. Частіше за все він якраз повинен бути написаний правильною англійською мовою. Для тих, хто сумнівається у своїх здібностях, ліпше буде написати зразок рідною мовою, а потім вже перекласти та відтворити резюме англійською мовою з огляду на всі правила та відмінності. Скласти резюме відразу англійською мовою вдасться лише професіоналам, тому краще не ризикувати. 

Ще одне неодмінне правило складання резюме англійською мовою — розуміння того, що очікує в ньому побачити певний роботодавець. Не можна надсилати один і той самий лист на різні типи вакансій, це відразу буде помітним. Варто конструювати резюме, виходячи з певних обов'язків, знань і навичок, які необхідні саме там, куди ви подаєте CV, і вказувати їх у своєму листі. 

Декілька корисних порад зі складанню резюме англійською

Часто самостійно розібратися в тому, як написати резюме англійською мовою, буває важко, і в цьому випадку допомагають спеціальні шаблони. Для того, щоб їх відшукати, слід уважно переглянути різні сторінки в інтернеті. Окрім цього, є навіть окремі програми, які здатні створити резюме англійською мовою за певними зразками. Туди необхідно додати всю інформацію, а потім вона стає структурованою і змінює вигляд на більш привабливий для HR. Готові приклади резюме англійською мовою допоможуть на їхньому тлі створити щось своєрідне, яке буде показувати всю сутність людини. Однак головне — це наявність базової інформації, яка буде цікава роботодавцю та підходить під певну професію. Загалом, слід виділити щонайменше 4 обов'язкові частини, які повинні бути присутніми в резюме англійською мовою. До них відносять наступні позиції:

  • персональні дані, де вказується ПІБ, вік, сімейний стан, місце проживання, номер телефону, поштова адреса. Інколи додають фотографію, яка повинна відповідати реальній зовнішності й бути оформленою в діловому стилі;
  • освіта, де потрібно відзначити всі навчальні заклади, які закінчив кандидат. Окрім цього, важливо вказати досягнення, якщо вони є. Сюди ж відносяться різноманітні курси, сертифікати, які стосуються певної вакансії. Для іноземних компаній важливий постійний розвиток їхніх робітників, жага до самовдосконалення, тому це буде плюсом в резюме;
  • досвід роботи, де важливо досконало розповісти про всі види праці, якими претендент займався під час свого життя. Зобразити їх необхідно в хронологічній послідовності, вказавши протягом якої кількості місяців/років він займав ту чи іншу посаду, які функції там виконував;
  • хобі, професійні звички, які необхідні для виконання певних завдань, перелічених у вакансії.

Треба ще відмітити, що ліпше писати правдиву інформацію, щоб не вводити роботодавців в оману й не гаяти свій та їхній час. Часто всі вони беруть резюме на співбесіду, і з огляду на нього ставлять питання, перевіряючи дані. Тож жоден, навіть найкращий, приклад резюме англійською мовою, не допоможе знайти роботу, якщо людина не відповідає певним критеріям. 

Для того, щоб знайти для себе місце в іноземній компанії, доведеться пройти дуже суворий конкурс, бо часто є дуже велика кількість охочих. Тому треба для себе реально й чесно визначитися, чи є якісь шанси, а вже потім надсилати готовий лист. Варто також пам'ятати, що члени великих закордонних компаній здебільшого розмовляють і виконують завдання іноземними мовами, наприклад, англійською, тому важливо, щоб рівня знань вистачило для розуміння своїх колег та ефективного виконання поставлених завдань.


Дата публікації: 05/01/2023 16:49
Дата перевидання: 30/11/2023 16:49
Автор: Надія Яношівська
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call