Як іноземна мова допомагає боротися зі стресом під час воєнного стану в Україні

...

24.02.2022. Цей день для всіх громадян України сьогодні асоціюється із величезною національною трагедією, геноцидом й іншими жахами війни. Мало хто у 21 столітті був готовий до того, що доведеться опинитися і виживати в такій ситуації, перебуваючи у самому центрі європейського континенту.

Після більше ніж року з моменту початку активних бойових дій на території України перший шок і розгубленість зникли, адже людина, як це не жахливо, рано чи пізно звикає до всього. Населення робить активні спроби хоч мінімально налагодити повсякденне життя.

Психологи стверджують, що заняття повсякденними звичними справами дозволяє позбутися негативних думок, упоратися з пригніченим станом. Безперечно, це так. Ось тільки той колосальний рівень стресу, який щодня зазнає кожен українець, побороти вкрай складно такими примітивними методами.

Але це зовсім не означає, що потрібно плисти за течією, поступово і невідворотно занурюючись у вир розпачу. Цей страшний і дивний час якнайкраще продемонстрував кожному українцю необхідність вивчення іноземних мов. Цей процес як корисний з погляду загального розвитку, а й сприяє зниженню рівня стресу.

Чи варто вивчати іноземну мову під час війни?

Мільйони громадян України після 24 лютого змушені були негайно покинути свої будинки й бігти до сусідніх держав, рятуючись від безпрецедентної жорстокості агресора. І далеко не всі з них на момент перетину кордону з Євросоюзом мали необхідний рівень знання іноземної мови. Саме це багато в чому спричинило додаткові труднощі адаптації та інтеграції в новій країні. Отже, висновок очевидний — вивчати та знати англійську чи іншу іноземну мову потрібно обов'язково. І вік у цьому випадку — не завада.

Вивчення іноземної мови передбачає отримання знань з усіх мовних навичок:

  • читання;
  • аудіювання;
  • говоріння;
  • письмо.

Це досить тривалий, трудомісткий, а й захопливий процес. Занурюючись у вивчення іноземної мови, ви отримаєте реальний шанс відвернути увагу від інформаційної безодні, відпочити від новин і розвантажити свою нервову систему. Вивчення іноземної у будь-який зручний спосіб — ось панацея, яка дозволить не піддаватися паніці й соціальній істерії.

Як позбутися стресу за допомогою вивчення іноземної мови

Знання у будь-якій галузі надають людині впевненості. Це якнайкраще ілюструється на прикладі іноземних мов. Якщо ви маєте хоча б мінімальний розмовний рівень, можете зрозуміти розмовну мову з простою лексикою, скласти кілька пропозицій, запитати дорогу, відповісти на запитання — це гарантовано дозволить значно менше стресувати через війну. Хоча б тому, що у разі потреби терміново евакуюватися за кордон до країн Європи ви не залишитеся в інформаційному вакуумі, не виявитеся безпорадними та зможете розв'язувати поточні питання при адаптації.

Вдосконалювати й поглиблювати свої знання ніколи не пізно. Тим більше, що знайти ефективніший стимул, ніж воєнний стан у країні, практично неможливо. З кожним вивченим словом, пройденим рівнем у вивченні мови, ви почнете помічати, наскільки менше ви нервуєте і переживаєте, адже у будь-якому випадку, у будь-якій ситуації ви зможете знайти вихід і рішення завдяки достатньому знанню іноземної мови.

Існує думка, що в стресовій ситуації вивчення іноземної мови відбувається швидше, оскільки нервова напруга сприяє активації роботи мозку й швидкому засвоєнню нової інформації. Сперечатися складно, адже це ґрунтується на особливостях фізіологічних процесів в організмі людини у стресових ситуаціях.

Вивчення іноземної мови — ось на чому варто зробити акцент, щоб зняти нервову напругу, переключитися на корисну діяльність під час війни в Україні й при цьому отримати очевидний позитивний результат.

 

Дата публікації: 22/09/2022 17:01
Дата перевидання: 30/11/2023 17:01
Автор: Надежда Яношевская
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call