Як підготуватись до ЄВІ з англійської мови

...

Якщо ви плануєте вступати цього року до вищого навчального закладу заради отримання ступеня магістра, ви, мабуть, вже знаєте, що таке ЄВІ. Єдиний вступний іспит з іноземної мови хоч і подібний до добре відомого всім ЗНО, але має дещо іншу структуру та час на виконання завдань. 

У цій статті ми детально розглянемо складові ЄВІ, а також поділимось ефективними секретами успішної підготовки до іспиту, щоб у вас точно вийшло продовжити навчання на вищому етапі академічної ієрархії. 

З чого складається ЄВІ з англійської мови 

ЄВІ з англійської мови складається з двох головних частин – Reading та English in Use. Так-так, не дивуйтесь: на іспиті не буде ні аудіювання, ні говоріння, ні письма. Така структура іспиту вже є великою перевагою для чималої кількості студентів, адже саме ці два аспекти зазвичай викликають найбільші труднощі при підготовці та на самому екзамені. Втім, не поспішайте розслаблятись, адже на вас чекають досить вимогливі завдання:

З чого складається блок Читання 

Всього блок Читання налічує 11 завдань, серед яких будуть:

  • встановити відповідність між візуально розкиданими заголовками та уривками тексту. Тобто, необхідно обрати під кожен з текстів заголовок
  • прочитати об’ємний текст та обрати лише одну правильну відповідь у тестуванні до нього
  • вставити у пропуски в тексті підхожі за змістом речення

З чого складається блок Використання мови

Тим часом блок Використання мови налічує цілих 19 завдань, там ви зустрінете такі з них:

  • вибір необхідного пропущеного слова у тестах
  • вибір правильної граматичної конструкції або слова чи фрази, вжитих в правильному граматичному часі

Таким чином, при підготовці найважливішим буде зосередитись на підвищенні ваших навичок читання, поповненню лексичного запасу, а також покращенню знань з англійської граматики. 

Підготовка до ЄВІ з англійської мови

Після ознайомлення зі структурою ЄВІ, можна сміливо розпочинати підготовку до іспиту, слідуючи досить нескладним крокам:

Складання індивідуального плану навчання

Складання індивідуального плану навчання є ключовим кроком у підготовці до ЄВІ. Почніть з оцінки вашого поточного рівня володіння мовою, визначивши ваші сильні та слабкі сторони. Наприклад, якщо ви добре володієте лексикою, але маєте проблеми з граматикою, ваш план повинен складатися з більшої кількості часу, відведеного на вивчення граматики. Потім встановіть конкретні цілі для кожного аспекту навчання, наприклад, вивчити певну кількість нових слів або опанувати певне граматичне правило протягом тижня.

Далі розподіліть свій час на невеликі кроки, щоб ваш план був керованим та досяжним. Виберіть ресурси, які найбільше підходять вашому стилю навчання:

  • підручники
  • відеоуроки
  • онлайн-курси
  • мобільні додатки

Не забудьте регулярно оцінювати свій прогрес і вносити корективи до плану, якщо це потрібно.

Графік та темп підготовки

При виборі графіку та темпу підготовки до іспиту важливо враховувати ваші індивідуальні потреби та обставини. Зробіть оцінку вашої діяльності, робочого графіка, а також інші зобов'язання, які можуть вплинути на ваш час.

Оптимізуйте свій час, визначивши найкращий період дня для навчання, який відповідає вашому ритму та рівню енергії. Наприклад, якщо ви найбільш продуктивні вранці, відведіть більше часу на навчання саме у цей період. Розподіліть свій час раціонально між різними аспектами навчання, забезпечуючи достатній інтервал для навчання, практики та відпочинку.

Регулярно оцінюйте свій прогрес та вносьте корективи до свого графіка, якщо ви виявите, що потребуєте більше часу на певні аспекти навчання. Не забувайте також включати у свій графік час для відпочинку, розваг та занять, що допоможуть зберегти вашу мотивацію та енергію.

Розвиток навичок читання

Розвиток навичок читання важливий для успішного складання не тільки ЄВІ, а й будь-якого іспиту з англійської мови. Зверніть увагу на різноманітні джерела для читання, такі як книги, статті, блоги та новини, щоб покращити розуміння англійської мови різних стилів. Практикуйте стратегії швидкого читання, такі як сканування тексту, щоб швидко витягати головні ідеї та деталі з тексту. Використовуйте словники та онлайн-ресурси для розуміння невідомих слів та виразів, що зустрічаються у тексті.

Завдяки регулярному читанню текстів різних жанрів та на різноманітні теми, ви підвищите свої навички читання та розширите свій лексичний запас й на додаток – будете знайомі з вживанням слів та виразів у контексті. 

Покращення знань граматики

Радимо ретельно вивчати основні граматичні правила англійської мови, такі як часи, модальні дієслова, структури пасивного та активного стану, а також різноманітні типи речень. Використовуйте вправи та тести для практики граматики, а також намагайтесь вживати її самостійно у розмовах та на письмі. Також, гарною ідеєю буде скористатись спеціальним підручником для підготовки до ЄВІ, адже там містяться найбільш подібні вправи до тих, які можуть згодом зустрітись вам на іспиті. 

Достатня кількість відпочинку

Достатня кількість відпочинку є важливим фактором для успішної підготовки до іспиту з англійської мови. Пам'ятайте, що ваш мозок потребує часу для відновлення та засвоєння великого обсягу нової інформації, тому не забувайте про регулярні перерви під час навчання. Відведіть достатньо часу на відпочинок та розваги, щоб зберегти свою енергію та мотивацію. Навіть короткі перерви допоможуть вам повернути свіжий погляд на матеріал та покращити вашу продуктивність. Для того, аби ви краще розуміли як досягти балансу в навчанні та відпочинку, склали для вас ілюстративну таблицю розпорядку дня:

Час

Активність

8:00

Пробудження

8:30

Сніданок

9:00

Підготовка до аспекту читання: ознайомлення зі завданнями та сканування тексту

10:00

Читання тексту, вивчення нового матеріалу

11:30

Перерва на відпочинок, перекус

12:00

Аспект граматики: вивчення правил

13:00

Обід

14:00

Практичні вправи з граматики: складання речень, вправи на вживання у контексті 

15:30

Час для особистих справ або хобі

17:00

Перерва на вечерю

17:30

Активний відпочинок: прогулянка, спорт, або інші види фізичного руху

19:00

Вільний час: читання, перегляд фільму, хобі

21:00

Підготовка до сну

22:00

Сон

 

Підсумки

Як бачимо, підготовка до ЄВІ вимагає небагато, але гарних зусиль для успішного складання іспиту. Відсутність блоків аудіювання, говоріння та письма значною мірою полегшують завдання багатьом вступникам, втім, це не означає, що до екзамену не варто готуватись. Навпаки: варто зосередити свою увагу на покращенні швидкості та якості читання різноманітних текстів, а також підвищення знань англійською граматики. На щастя, виділивши достатню кількість часу на підготовку, ви впораєтесь з усім, тож бажаємо вам омріяних балів на ЄВІ!


Дата публікації: 15/02/2024 19:07
Дата перевидання: 15/02/2024 19:07
Автор: Oratorica
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call