Як вільно говорити англійською мовою?

...

Дуже багато студентів різних вікових груп стикаються з тим, що навіть тривале та ретельне вивчення теоретичної частини іноземної мови не дає бажаного результату при її практичному застосуванні. Отже, питання про те, як не просто вивчити, а заговорити англійською мовою, з'являється перед людьми дуже часто. Ця проблема має як психологічне, так і фізіологічне коріння.

До перших відноситься той факт, що чути у своєму відтворенні іноземну мову вам дивно й незвично. Крім того, ви знаєте про власні проблеми з вимовою, про присутність акценту (від цього нікуди не подітися на стартових етапах), тому не соромтесь застосовувати отримані теоретичні знання на практиці. Часто студенти приймають докорінно помилкове рішення — розпочати активну розмовну практику після того, як усунуть усі проблеми з вимовою. На жаль, чим пізніше ви почнете розмовляти, тим складніше це буде.

Не менш важливим є і фізіологічний аспект проблеми. Він полягає в тому, що мовний апарат кожної людини сформований під швидке відтворення рідної мови. Артикуляція української, російської та англійської мов значно відрізняється. Саме через це правильна вимова звуків — таке складне завдання. Хороший результат досягається лише старанною тривалою практикою. Щоб повністю позбавитися акценту, може знадобитися кілька років.

Як розмовляти англійською вільно та правильно?

Красива англійська швидка мова з правильним інтонуванням, наголосами, узгодженістю часів, родів і чисел — ось заповітна мрія кожної людини, яка займається вивченням іноземної мови. Як же гарно заговорити англійською? Це питання мучить майже всіх студентів. Для цього необхідна постійна розмовна практика й виконання ряду спеціальних вправ:

  • розучування й декламація вголос коротких віршів і текстів;
  • постійне вивчення нової лексики поповнення словникового запасу;
  • вивчення й відточування правил читання;
  • читання текстів уголос;
  • перегляд фільмів, прослуховування музики англійською.

Як навчитися вільно говорити англійською? Подолати свій внутрішній страх і розпочати спілкування в соціальних мережах, на спеціальних онлайн-платформах з носіями мови, іншими студентами. Ідеальне рішення для постійної успішної практики — знайти друга, який знаходиться на тому ж рівні мовного володіння, щодня спілкуватись усно й письмово. Крім того, що в процесі спілкування ми вчимося правильно розмовляти англійською мовою, ми також звикаємо сприймати іноземну мову на слух, а партнер може вказати на допущені помилки.

Як вільно заговорити англійською без репетитора?

Навчання у звичному форматі (з викладачем) виступає багатьом додатковим чинником, що дисциплінує. Саме тому відмовитись від його послуг можна у двох випадках:

  • у вас є достатня теоретична база й словниковий запас, не вистачає лише розмовної практики;
  • ви досить відповідальні й дисципліновані для того, щоб старанно та сумлінно займатися самостійно.

Ще один крутий і дієвий спосіб того, як навчитися вільно говорити англійською — поїхати до англомовної країни. Постійне знаходження в мовному середовищі сприяє активації процесу.

Щоб почати вільно розмовляти, варто скласти свій особистий план-розмовник, в якому будуть вказані різні вправи з чітким часом їх виконання. Дотримуватись цієї інструкції потрібно неухильно. Регулярність і повторення — ось кращі помічники у випадку, якщо ви ставите питання, як навчитися вільно говорити англійською. Потрібно забезпечити наявність достатньої кількості цікавого, різноманітного методичного матеріалу, тренажерів мови й іншого, щоб процес відточування навичок говоріння був захопливим і цікавим.


Дата публікації: 08/11/2022 17:33
Дата перевидання: 28/11/2023 17:33
Автор: Надежда Яношевская
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call