Як підготуватись до ЗНО з англійської мови та отримати високий бал

...

Як можна здогадатися, ЗНО з англійської мови є найбільш нестандартним іспитом, оскільки для його складання потрібно добре знати іноземну мову. Воно не зрівняється з іншими випробуваннями, наприклад, біологією чи математикою. Для того, щоб добре скласти екзамен, необхідно знати мінімум 3000 слів. Як саме проходить ЗНО з англійської мови, дізнаємося разом зі статті.

Структура завдань

Завдання на іспиті поділені на граматику і лексику, загалом в питаннях розміщено 11 великих граматичних тем. Близько 22 питань припадають на читання і розуміння тексту. Учням потрібно прочитати статтю, лист, уривок твору тощо, і відповісти на запитання. 

І останнє завдання  перевірка правильності написання тексту. Це завдання, в якому потрібно максимально розкрити тему. Зазвичай це неофіційний лист до друга. В минулих роках були випадки, коли потрібно було написати офіційного листа, наприклад, скаргу, в якій вживають формальну лексику, не використовують скорочень.

Скільки балів й за які завдання нараховується?

Загалом за тестові завдання можна отримати 72 бали, які переводяться у 200-бальну систему. Основні блоки завдань:

 • розуміння тексту на слух: за нього максимально можна отримати 16 балів;
 • читання — 22;
 • знання лексики — 10;
 • граматика — 10;
 • написання твору — 14. 

Зверніть увагу на те, що текст повинен складатися із 200-250 слів, мінімум — 100. Якщо він буде меншим, то його не перевірятимуть.

Як підготуватися до ЗНО 2024 з англійської мови: самостійно чи курси? 

В залежності від вашої підготовки експерти в галузі освіти радять починати готуватися за пів року або рік до події. Ви можете обрати найбільш привабливий для себе варіант. При цьому в кожного з них є свої переваги та недоліки.

Самостійна підготовка

У вас повинна бути під рукою відповідна література: підручник з теоретичного матеріалу й граматики, книга з прикладами типових тестів для застосування знань на практиці. Все, що треба — це лише два-три рази на тиждень протягом всього року приділяти увагу самостійному розв'язанню тестів, але не так це просто, як здається. Знадобиться наполегливість, постійність, сумлінність в роботі, постійний самоконтроль та самоорганізація. Крім того, необхідно буде шукати відповіді на питання, що виникають, також самостійно. На це знадобиться багато часу.

Підготовка під контролем фахівця

Цей варіант суттєво спрощує ваші зусилля на організацію підготовчого процесу, економить час, а при виборі професійного педагога гарантує отримання кращого результату. Тут є пара нюансів: по-перше, курси необхідно сплатити (ціна залежить від інтенсивності занять, професіоналізму вчителя, форми навчання: офлайн чи онлайн); по-друге, треба коригувати власний графік для відвідування занять з педагогом.

Окрім цих двох варіантів, існує також третій — це підготуватися до ЗНО з англійської в загальноосвітній школі або в іншому навчальному закладі, в якому ви навчаєтесь. Тут підготовчий процес йде паралельно з основним навчанням, а викладач пояснює та перевіряє правильність виконання типових тестів безпосередньо на уроках.

Лайфхаки й поради з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання

Коли ви готуєтесь до складання тестів з англійської, будь-яка інформація щодо того, як отримати вищий бал за свою роботу, буде дуже важливою. Максимальний бал допоможе впевнено йти далі за навчальним процесом у вищому навчальному закладі. Отже, декілька порад допоможуть вам отримати кращий результат:

Зрозумійте тонкощі цього іспиту

Важливо пройти хоча б 5 торішніх варіантів ЗНО. Це допоможе зрозуміти, яке завдання у вас виходить, а яке займає більше часу і потребує доопрацювання. Ви зрозумієте свої помилки й зможете акцентувати на них увагу.  Пройдіть пробний тест на загальноосвітньому сайті. Цей ресурс містить спеціальні відеорозбори тестів, а також надає можливість пройти пробні тести за минулі роки для виявлення ваших сильних і слабких сторін. Якщо ви не встигнете записатись на пробне тестування, то варто пройти ЗНО минулих років. Головне — почати готуватися заздалегідь, неможливо вивчити все за день чи тиждень.

Спілкуйтеся та навчайтеся в групі

Ви можете дізнатися про те, як зазвичай проходить тестування, у тих, хто ці тести вже склав та отримав хороший бал. Навіть якщо у вас немає таких знайомих, ви можете почерпнути інформацію на тематичних інтернет-форумах та інших онлайн-ресурсах. Крім цього, бути впевненими в навчанні й підготовці до ЗНО з англійської допоможе й спілкування офлайн з однокласниками, одногрупниками, вчителем. Тут питання вирішуються спільно і найбільш повно. 

Охоплюйте всі аспекти мови

Варто приділяти увагу не тільки граматиці та правилам, але й практикуватися в аудіюванні, читанні, письмі. Якщо у вас залишається враження, що ви не зрозуміли тему, то не починайте вивчати іншу, спочатку розберіться з попередньою інформацією. Вивчайте нову лексику, адже чим більше ви знаєте слів, тим легше вам прочитати текст або зрозуміти його на слух. Варто вчити хоча б по 5-10 слів кожного дня, головне — робити це періодично і завчасно. Повторюйте вивчене на наступний день або через 2 дні чи тиждень. 

Дотримуйтеся регулярності

Навіть якщо ваш рівень теоретичної підготовки не зовсім високий, постійні тренування сприятимуть отриманню найкращих для вас результатів. Не пропускайте заняття, дотримуйтеся графіку, вчасно робіть домашні завдання. Відвідування спеціальних підготовчих курсів допоможе боротися з раптовою лінню.

Майте запасний варіант

Як не крути, а складання тестів — це стрес, який може завадити процесу. В стресовій ситуації ви можете забути навіть щось елементарне та просте. Щоб уникнути такого стану і впевнено пройти випробування, продумайте випадок, якщо ви не пройдете ЗНО або отримаєте не той бал, що хотіли. Це не значить, що треба налаштуватися на щось погане. Такий підхід лише допоможе заспокоїтися перед тестуванням з англійської та впевнено зробити те, що вмієте, найкращим чином.

Як успішно скласти ЗНО?

Щоб потрапити на тест, попередньо зареєструйтесь. Центр оцінювання якості освіти інформує учнів про дату, місце та час проходження тесту. Пороговий бал визначається групою спеціальних експертів. Згідно з інструкцією, будуть враховуватись ті обставини, які є в державі: війна та довгий період дистанційного навчання. Тоді порівнянні з минулим роком порогові бали встановлюватимуть нижчі. 

В день складання тесту візьміть із собою паспорт та інші необхідні документи. Користуватись телефонами або шпаргалками суворо заборонено. З собою можна взяти виключно ручку та аркуш паперу. 

Чи можна швидко підготуватись до ЗНО з англійської мови?

Тут як пощастить. Тільки на це розраховувати не варто. Сподіватися на те, що існують якісь експрес-курси підготовки до ЗНО, не слід. Англійська, як і будь-яка інша мова, вивчається ґрунтовно та усвідомлено. Щоб впевнено застосовувати вивчений матеріал на практиці, потрібен час. Отже, починайте готуватися заздалегідь, виконуйте практичні завдання, проходьте аудіювання, вивчіть найбільш поширені стандартні фрази, постійно поповнюйте мовний запас слів, читайте тексти англійською, приділіть багато уваги граматичним завданням.

Щоб краще та швидше підготуватися до ЗНО з англійської мови, педагоги рекомендують користуватися тематичними інтернет-ресурсами. До їхнього переліку можна віднести:

 • Duolingo з безліччю різноманітних практичних завдань і граматикою;
 • BBC Learning English з курсами різного рівня складності, цікавим подкастом і додатком до нього 6 minute English — короткими різнотематичними відео на 6 хвилин;
 • Ello.org — ресурс з безліччю тестів і подкастів для новачків та просунутих знавців англійської.

Попередня сумлінна підготовка допоможе налаштуватися на отримання вищого балу оцінювання. Ви зможете впевнено пройти випробування та здобути кращий результат.

Найбільший ворог — хвилювання

Багато помилок здійснюється через неуважність і стрес. Щоб позбутися несприятливих умов, запам'ятайте декілька правил.

 • За день до іспиту не варто вчити матеріали, краще прогуляйтеся на свіжому повітрі. Дехто ігнорує це правило і намагається в останній момент вивчити все, що не вчив раніше, але це може тільки нашкодити. Втомленим людям важче сконцентруватися навіть на тих питаннях, які до цього вони знали.
 • Готувати документи та інші речі варто з вечора, щоб вранці нічого не забути та не запізнитись.
 • Хороший сон допоможе відпочити, набратися сил.
 • Добре поїжте, щоб думати про завдання, а не про їжу.
 • Не забувайте розраховувати час. Тайм-менеджмент ніколи не був зайвим. На написання всіх тестів передбачено 150 хвилин. На письмове завдання варто виділити не більше 30 хвилин. Починайте з того, що знаєте, і рухайтеся до важких завдань. Якщо не знаєте відповіді, дійте шляхом виключення стовідсотково неправильних варіантів. Поставити галочку варто навіть в тому випадку, якщо не знаєте правильної відповіді: краще будь-який варіант, аніж нічого.
 • Дехто, використовуючи свою логіку, набирає непогані бали. Не варто поспішати, в кінці необхідно все перевірити, можливо, десь залишилися пропущені питання. 

Після отримання результатів можна визначатися з навчальним закладом. 

Готуватися до складання ЗНО краще заздалегідь! І в цьому вам допоможе центр іноземних мов «Ораторика». У нас великий досвід підготовки учнів до складання цього важливого іспиту.


Дата публікації: 05/01/2023 11:41
Дата перевидання: 24/11/2023 11:41
Автор: Надія Яношівська
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call