Як швидко вивчити неправильні дієслова англійської мови?

...

Кожен, хто вивчає англійську, неминуче зіткнеться з неправильними дієсловами. Вони є не найцікавішою і найприємнішою, але водночас вкрай необхідною складовою освоєння розмовної англійської. Тому не варто нехтувати цією частиною лексичного матеріалу.

Чому варто вивчати Irregular verbs?

Більшість дієслів, які активно використовуються англомовними людьми у повсякденному спілкуванні, є неправильними. Тому їх незнання просто ускладнить висловлювання або спотворить сенс сказаного вами. Щоб ваша мова була максимально змістовною, приділяйте щодня хоч трохи часу для вивчення подібної лексики.

Англійській мові притаманна досить велика кількість неправильних дієслів — всього їх налічується близько 500. Для студентів, які тільки розпочинають вивчення англійської мови, така чисельність може виглядати дуже лячно. Однак заучувати абсолютно всі irregular verbs за раз не обов'язково, адже рідко використовувані з них згадати вже через місяць буде дуже проблематично.

Дотримуйтесь послідовності та нових слів, а також усі їхні форми запам'ятаються на все життя. Для початку вам достатньо буде запам'ятати найпоширеніші з неправильних дієслів. Впоратися з цим відповідальним, але непростим завданням допоможуть ефективні методики, якими ми готові поділитися з вами.

Ефективні та популярні методики навчання

Існує кілька дієвих технік, що дозволяють швидко вивчити неправильні дієслова або найбільш популярні з них. Найбільшою популярністю користуються такі методики.

Систематизація

Найпростіший, але тому популярний підхід до вивчення нової лексики. Розділіть irregular verbs на групи, об'єднані за будь-яким принципом. Наприклад, можна об'єднати в одну категорію дієслова, що не видозмінюються, ідентичні в часах Past Patriciple і Present, з «О» в Past. Також ви можете придумати свою систему розподілу слів, яка найбільше запам'ятовується. Щоб швидко вивчити вибрані неправильні дієслова англійської мови спробуйте використовувати не готові дидактичні матеріали, а самостійно скласти зведену таблицю, яка об'єднуватиме різні форми лексики, що вивчається.

Картки

Вам знадобляться чисті аркуші білого або кольорового паперу, а також ручка або маркер. Виріжте невеликі картки, що мають ідентичні форми та габарити. З одного боку аркуша уважно випишіть усі три форми, що застосовуються для неправильного дієслова, а перевернувши картку — переклад вашою рідною мовою. Самостійне виготовлення такого дидактичного матеріалу сприяє швидшому та якіснішому запам'ятовуванню лексики. Досвідчені педагоги рекомендують ретельно і не поспішаючи виводити кожне слово, чітко промовляючи, що пишете.

Асоціації

Саме асоціативна пам'ять вважається найбільш тривалою, тому якщо ви належите до тієї категорії людей, які найкраще засвоюють наочний матеріал, варто звернути увагу на виготовлення візуалізацій. Намалюйте до кожного зі слів, що вивчаються, невеликі картинки-асоціації.

Складання речень

Не варто витрачати час на механічне та практично бездумне заучування всіх форм. Такий підхід до вивчення нової лексики зазвичай не дає якісного, а головне тривалого результату. Досвідчені педагоги мовного центру Oratorica радять періодично складати кумедні англійські історії, розповідь яких здійснюється у різних часах і передбачає використання великої кількості неправильних дієслів. Такий підхід не тільки підвищить настрій, але також сприятиме запам'ятовування нового для вас лексичного матеріалу.

Готові римування

Можна знайти досить багато кумедних віршиків і римівок, складених спеціально з метою підвищення ефективності вивчення неправильних дієслів, властивих англійській мові. Відомий вірш подібного типу — написаний Олександром Пильциним ще 1994 року римування, яке рекомендують до вивчення більшість викладачів. Автор цього жартівливого вірша активно використовував найбільш популярні, а тому необхідні для підтримки розмови на повсякденні теми дієслова.

Будь-який з перерахованих вище методів відрізняється досить великою ефективністю, тому ви сміливо можете вибирати найцікавішу техніку або комбінувати різні підходи до вивчення неправильних дієслів.

Помічайте дієслова, які ви зустрічаєте в тексті або розмовній мові

Одна з дієвих методик вивчення іноземної мови — перегляд фільмів, читання книг та прослуховування пісень англійською. Проте мало хто зі студентів замислюється, що саме такий контент — справжнє джерело неправильних дієслів. Звертайте увагу на нещодавно вивчені форми irregular verbs.

Володіння подібною лексикою дозволить вам вільно почуватися у спілкуванні на повсякденні теми й активно підтримувати бесіду. Тому не варто нехтувати такими знаннями. Намагайтеся щодня приділяти час вивченню хоча б 2-3 неправильних дієслів, і вже через кілька місяців ваша мова стане більш живою та яскравою.

Як швидко вивчити неправильні дієслова англійської та довго не забувати?

Поширена проблема серед людей різних вікових груп, які вивчають англійську як іноземну, полягає в тому, що частина засвоєного матеріалу з часом забувається. На жаль, такі особливості людської пам'яті — інформація, яка не використовується, поступово витісняється більш важливою з точки зору потрібності. Звичайно ж, дуже шкода витрачати дорогоцінний час на вивчення матеріалу, який згодом доведеться вивчати заново. З цього виникає ще один спосіб, як швидко вивчити англійські неправильні дієслова.

Суть його полягає у прив'язці до часу, що вивчається. Простіше кажучи, на початковому рівні студенти в 99% випадків використовуватимуть початкову форму. Відповідно, форми минулого та інших часів їм просто без потреби. Вивчивши початкову форму Irregular verbs і постійно використовуючи її практично, студенти гарантовано запам'ятають слова, які регулярно вживають. Допомогти собі можна і нескладною практичною вправою — при перегляді відео, прочитанні тексту потрібно концентруватися на вживанні цих слів у побудові фраз. Почавши вивчати новий час, варто поповнити особисту скарбничку irregular verbs новими формами.

Як бачите, способів того, як вивчити неправильні дієслова швидко досить багато. Вони всі дуже ефективні, але лише за умови постійної практики та систематизованого підходу до засвоєння матеріалу.


Дата публікації: 08/11/2022 11:35
Дата перевидання: 10/11/2023 11:35
Автор: Надежда Яношевская
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call