Як швидко вивчити текст англійською

...

Людська пам'ять є абсолютно унікальною — вона здатна накопичувати величезні масиви інформації, яка необхідна щодня для нормальної життєдіяльності. Але є в неї й одна не дуже зручна особливість. Процес запам'ятовування деяких видів інформації може стати дуже складним. На жаль, у вивченні іноземних мов обійтися без необхідності вивчати великі обсяги нової інформації не вдасться. Зокрема студенти часто стикаються з необхідністю вивчати тексти. Цілком природним наслідком цього процесу є питання — як швидко вивчити великий текст англійською?

Раціональні люди чудово розуміють, що чарівного методу, який дозволить за 5 хвилин запам'ятати сторінку друкованого тексту, немає. Цей процес, навіть за умови хороших природних схильностей до запам'ятовування нової інформації, вимагає старанності й посидючості. Однак, існує кілька ефективних методик, як швидко і легко вивчити англійський текст. Практика показує, що найбільш раціональне та результативне рішення — використовувати їх у комплексі.

Як швидко та легко запам'ятати текст англійською мовою?

Спочатку варто розібратися, навіщо необхідне заучування іноземних текстів напам'ять. Якщо є конкретне розуміння призначення тієї чи іншої дії, мотивація на його виконання зростає в рази. Вчити тексти іноземною мовою напам'ять необхідно для:

 • тренування пам'яті;
 • запам'ятовування нової лексики в контексті;
 • вивчення корисних фразових кліше;
 • вивчення ідіом, фразових дієслів;
 • вдосконалення правопису, вимови;
 • покращення граматичних навичок;
 • поповнення словникового запасу.

Отже, коли отримано відповідь на запитання «Навіщо», залишається зрозуміти, як легко і швидко вивчити текст англійською. У цьому процесі важливий правильний підготовчий етап.

Підготовча робота включає ознайомлення з новою лексикою. Вона у будь-якому разі зустрінеться у матеріалі, який необхідно запам'ятати. Варто вивчити її правильну вимову, дізнатися значення нових слів як основне, так і контекстуальне, адже в англійській значення деяких слів може значно змінюватися в залежності від контексту. Буде не зайвим за можливості прослухати аудіодоріжку. Це дозволить правильно інтонувати текст. Коли підготовка завершена, можна переходити до практичного використання методів, як швидко вивчити текст англійською.

Як швидко вивчити англійський текст – основні методи

Питання «Як вивчити швидко англійський текст» задає практично кожен студент, коли освоєння мови доходить до етапу практичного застосування навичок вимови. Усна декламація оповідань рекомендована не тільки у рамках програми вивчення, а й у ролі самостійної вправи для вдосконалення набутих знань. Але витрачати на нудне монотонне зубріння кілька годин не дуже хочеться.

Істотно полегшити собі життя можна із застосуванням вже випробуваних на практиці ефективних методик того, як швидко вивчити оповідання англійською:

 • читання подумки, вголос і точний самостійний переклад;
 • поділ матеріалу на логічні частини;
 • нумерація абзаців та поетапне запам'ятовування;
 • визначення опорних слів;
 • частковий переказ вголос;
 • повторення методом питання-відповідь.

Ось практичні та результативні поради для тих, хто шукає відповідь на питання, як швидко вивчити текст англійською.

Як легко вивчити текст англійською з мінімальними витратами часу?

Не варто відкладати цей процес до останнього — розуміння того, що час обмежений, провокуватиме стан стресу. Це зовсім не сприяє ефективній роботі, адже ви постійно відволікатиметеся на думку про те, що час підтискає. Набагато ефективніше великі обсяги матеріалу запам'ятовуються у спокійній комфортній ситуації. Краще робити це в тих умовах та обставинах, коли ви почуваєтеся в тонусі: одним краще запам'ятовується на свіжому повітрі, іншим — в затишній тиші квартири на улюбленому дивані.

Як вивчити текст англійською швидко? Правильно розподілити час і забезпечити можливість зміни виду діяльності. Однотипні монотонні заняття підходять не всім. У випадку з дітьми це зовсім неможливо. Етапи запам'ятовування текстового матеріалу варто чергувати з фізичною активністю, мануальною працею.

Звертаємо вашу увагу, що для різних вікових груп використовуються різні методики швидкого запам'ятовування, а значить, і способи швидко вивчити англійський текст відрізнятимуться. Це пов’язано з тим, що у різному віці пам'ять працює по-різному і потрібен окремий підхід.

Для найменших

Часто питання того, як швидко вивчити з дитиною великий текст чи розповідь англійською, турбує батьків дошкільнят та школярів молодших класів. Відповідь на це питання дуже оригінальна: розслабтеся, пограйте та отримайте задоволення. Іншими словами, використовуйте ігровий метод — перетворіть завдання на гру.

Метод гри має цілу низку переваг:

 • ігровий підхід до запам'ятовування тексту викликає у дитини лише позитивні емоції та щиру зацікавленість;
 • активує механізм мимовільної уваги, що допомагає швидко, без особливих зусиль запам'ятовувати великі обсяги тексту;
 • при використанні ігрового методу залучається кілька видів пам'яті одночасно: зорова, слухова, моторна, образна;
 • перетворення підготовки домашнього завдання на веселу розвагу для вас і дитини.

Якщо не можете нічого придумати, психологи рекомендують такі варіанти ігор для легкого запам'ятовування текстів:

 • грайте ролі, озвучуючи текст різними голосами по черзі;
 • влаштовуйте змагання, хто швидше запише більше нових слів з тексту;
 • відтворіть історію з тексту в картинках, байдуже, як малювати, важливо викликати образи;
 • розділяйте текст на складові, записуйте на картки та просіть у довільному порядку їх вивчити, а потім розповісти.

 

Краще за вас вашу дитину не знає ніхто, так що ви завжди вільні проявити фантазію і придумати особливі ігри для свого малюка.

Для школярів та студентів

Якщо ви вже засмутилися, що вам не підходить ігровий метод, то ми сміємо вас запевнити — спосіб швидко вивчити текст є і для вас. 

Картина того, що відбувається: метод розуміння

Прочитавши англійський текст, виконайте переклад, принагідно згадуючи все, що знаєте на тему, так ви зможете повністю зрозуміти написане, щоб згодом відтворити. Якщо ви погано орієнтуєтеся в темі, постарайтеся в неї заглибитись, нехай і рідною мовою. Запам'ятовуючи не тільки набір слів, але й сказане, ви краще запам'ятаєте прочитане.

Читання вголос

При читанні вголос запам'ятовування відбувається набагато швидше та простіше. До того ж так ви зможете додатково відпрацювати правильну вимову англійською, що завжди корисно.

Поділ тексту

Розділіть великий текст на невеликі фрагменти, пов'язані логічно, за ключовим словом у кожному з них. Завдяки словам-ключам у вас в голові буде план, за яким ви зможете не збиваючись переказати текст. Починайте вивчення, запам'ятовуючи різні фрагменти тексту, а потім можете спробувати переказати його. Можна додатково залучити творчий підхід — помітити кожну частину умовним символом і використовувати його як своєрідну шпаргалку.

Запам'ятовування цікавого

Виберіть частину тексту, яка найбільше вас зацікавила. Вивчіть спочатку її, психологія влаштована так, що те, що нам цікаво, набагато краще запам'ятовується, а запам'ятавши частину, решту вивчити буде набагато простіше.

Більше уваги деталей

Зверніть увагу на різні конструкції мови, під час роботи з різними фрагментами тексту випишіть та вивчіть незнайомі слова, спробуйте підібрати синоніми. Це допоможе вам не зависнути, якщо ви забудете точні формулювання, які були в тексті, та розповісти його своїми словами.

Жодного зубріння

Всі методи швидкого запам'ятовування текстів англійською ґрунтуються на розумінні тексту та вдумливому його вивченні. Банальне зубріння нічого корисного вам не дасть, як мінімум тому, що ви не зрозумієте написаного. До того ж одна справа вивчати вдома, а інша — публічно виступати, адже на публіці дуже легко розгубитись і забути взагалі все. Крім того, просте зазубрювання текстів абсолютно марне у вивченні мови, адже сенсу в такому викладі буде не більше, ніж в розповіді папуги.

Вчіть із задоволенням!

Може ми когось шокуємо, але вивчити об'ємний англійський текст за 15 хвилин більш ніж можливо, якщо підійти до процесу професійно. Приходьте в Oratorica, ми поділимося з вами іншими секретами швидкого та продуктивного вивчення англійської.


Дата публікації: 05/01/2023 15:45
Дата перевидання: 05/04/2023 15:45
Автор: Надежда Яношевская
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call