Як вчити англійські слова швидко та ефективно

...

Фахівці зазначають, що в основі кожної мови лежить граматика, але не менше значення має лексичний запас, на що й орієнтуються всі, хто намагається вивчити іноземні мови. Адже в більшості випадків мета — вміти порозумітися за кордоном, спілкуватися в чаті зі знайомими з інших країн, тому частіше обирають англійську як мову міжнародного спілкування. Щоб процес опанування просувався краще, рекомендується вчити слова англійською щодня і повторювати вже пройдене. Без постійного повторення вивчене слово випадає з пам'яті, тому оптимальна схема — повторення лексики через день.

Англійські слова для запам'ятовування щодня: як діяти результативно?

Лінгвісти радять не вчити всі слова поспіль, це неефективно, адже освоїти понад мільйон слів (стільки налічується в англійській) просто нереально. Ваше завдання — визначити сферу спілкування іноземною мовою: наука, хобі, подорожі. Тоді підібрати список англійських слів для щоденного вивчення буде набагато простіше.

Якщо робота просувається повільно, спробуйте застосувати поради досвідчених лінгвістів:

 • поєднувати слова за значенням;
 • використовувати картки на предметах у будинку;
 • дивитися фільми й читати новини англійською;
 • якнайчастіше повторювати вже вивчені слова.

Допомогти у навчанні можуть спеціальні застосунки для вивчення англійської мови, де легко вибрати матеріали на потрібну тему й опановувати їх за допомогою віртуального співрозмовника, який виправлятиме вимову й підтримуватиме ілюзію розмови. Комусь складно запам'ятати велику кількість слів, для інших стають непереборною проблемою формули часів в англійській мові, тому дуже важливо правильно підібрати програму. Шукайте застосунок, адаптований до вашого рівня володіння мовою. Протестуйте Duolingo, Busuu й інші популярні сервіси. Виберіть той, який припаде вам до душі. Встановіть денну мету й дотримуйтесь її. Займатися потрібно щодня, хоча б по 20 хвилин, програми зручні тим, що з ними можна працювати будь-якої вільної хвилини, навіть по дорозі з роботи додому.

Підступні часові форми в англійській мові й не лише

Запас слів — це чудово, але важливо правильно будувати речення. І тут на перше місце виходять дієслова, адже з їхньою допомогою можна навіть описати предмет, назву якого ви не знаєте або важко згадати. Проблеми з часом виникають тому, що в  українській мові 3 види часу: теперішній, минулий та майбутній, а в англійській кожен з часів має кілька тимчасово-видових форм, яких налічується 12! А якщо додати до них форми з модальними дієсловами, пасивний стан, то їх загальна кількість досягає 26.

Кожен із часів (Past, Present, Future) має по 4 форми:

 • Simple (Indefinite) — лише дія;
 • Progressive (Continuous) — дія, яка відбувається в якийсь момент;
 • Perfect — дія завершена;
 • Perfect Continuous — дія, яка вже триває, але ще не завершилася.

Якщо зорієнтуватися в цих відтінках, то часи в англійській мові перестануть бути для вас загадкою. Також важливо вчити стійкі поєднання слів, як правило, новачки спочатку формулюють думку рідною мовою, а потім її перекладають, але норми поєднання не збігаються, виникає плутанина. Не дарма викладачі радять підбирати слова для вивчення англійської мови на кожен день у контексті. Підійдуть вірші, пісні, а якщо слово без компанії, підберіть йому «товаришів» самостійно. Можна скласти цілу фразу або навіть діалог.

Не потрібно відразу вивчати всі значення слова, якщо воно багатозначне, цей аспект можна залишити на потім, коли воно міцно осяде в пам'яті. Також лінгвісти радять підібрати для себе списки з потрібної теми з високочастотними словами, такі є на Lingualeo: від 100 до 1000. Тим, хто вже володіє мовою, але хотів би розширити словниковий запас, варто орієнтуватися на великі списки, представлені в The Oxford 3000.

Як самостійно скласти списки слів для вивчення англійської мови

Для ефективного вивчення англійської важливо відібрати найпоширеніші фрази, які найчастіше вживаються у мові. Цікаво, що перша десятка популярних виразів складає 25% повсякденного мовлення носія. Це чудова база для початківців.

Найпоширеніші англійські слова:

 • like — подобається;
 • I — я;
 • be — бути;
 • we — ми;
 • after — після;
 • on — на;
 • there — тут;
 • who — хто;
 • their — їх;
 • me — мені.

Зрозуміло, що для побудови повноцінних речень цього недостатньо. Після вивчення наведених слів потрібно розширювати список. Найкращий спосіб визначити фрази для вивчення — систематизувати їх за ознаками. Складіть списки з 10 дієслів, 10 прикметників і 10 іменників. Після формування невеликої бази переходьте до запам'ятовування словосполучень і повноцінних фраз. Згрупуйте їх за темами: знайомство, одяг, подорожі тощо.

Методики запам'ятовування англійських слів на кожен день

Існує безліч способів запам'ятовування іноземних висловлювань. Один із найефективніших методів — використання нових фраз у контексті. Щоб швидко вивчити матеріал, візьміть список на день і проговоріть його. Складіть з кожним виразом речення. Подумайте, в яких ситуаціях ви вживали б ці слова.

Якщо фрази у списку об'єднані однією темою, складіть з ними коротку розповідь. Вона може бути зв'язною й осмисленою або абсурдною. Головне, навчитися будувати речення. Щоб не забути вивчені слова, запишіть їх на картках і розташуйте на видному місці. Повторюйте матеріал за будь-якої можливості.

Для запам'ятовування правопису проводьте диктанти. Запишіть слова з перекладом на папері. Складіть лист так, щоб сховати написане англійською. З пам'яті перекладіть вирази. Перевірте на помилки. Випишіть слова, які ви написали неправильно та повторіть вправу.

Практикуйтесь у розмовній мові з друзями. Постійно промовляйте у реченнях вивчені слова. Перегляньте список зранку та спробуйте протягом дня хоча б по 1 разу використовувати кожну фразу. Так слова запам'ятовуватимуться швидше.

Дивіться фільми й серіали англійською з субтитрами. Завдяки цьому ви звикнете до звучання американського або британського мовлення, навчитеся розрізняти фрази на слух.

Не відводьте на вивчення слів надто багато часу. Це додаткові вправи, які можна виконувати щодня по 10-15 хвилин. Пам'ятайте, що вивчати англійську мову і вивчати англійські слова — це різні поняття. Не забувайте про граматику, фонетику, стилістику тощо. Продумані курси у центрі іноземних мов Oratorica допоможуть опрацювати всі аспекти мови та досягти ваших цілей у найкоротші терміни. Записуйтесь на заняття для дорослих, підлітків та дітей.


Дата публікації: 06/12/2022 12:28
Дата перевидання: 10/11/2023 12:28
Автор: Надежда Яношевская
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call