Як запам'ятовувати англійські та інші іноземні слова швидко та легко

...

Навіть якщо ваш рівень знань англійської чи будь-якої іншої мови досить високий, все одно періодично ви зустрічатиметеся з новими словами. Звичайно, за змістом можна здогадатися про значення незнайомої лексики, але це зовсім не означає, що вони не потребують вивчення. Запам'ятовувати нові іноземні слова можна легко й швидко за допомогою способів, описаних у цій статті.

Використання традиційних методів у запам'ятовуванні слів

Спробуйте методи, які використовуються вже давно і добре себе зарекомендували:

  • Картки — можна зайнятися їх виготовленням самостійно або завантажити відповідну програму для телефону. З одного боку картки пишеться слово англійською, з іншого — його переклад. Вивчати картки найкраще по колу, це автоматизує процес.
  • Прописування слова сприяє зоровому запам'ятовуванню, але через монотонність ця вправа швидко набридає.
  • Наліпки із назвою звичних предметів іноземною мовою значно прискорюють процес запам'ятовування слів.

Запам'ятовувати слова іноземною мовою можна, використовуючи метод угруповання, для цього необхідно вибрати систему об'єднання, це може бути співзвучність слів, схожі закінчення, значення та багато іншого. Групування слів за змістом допомагає запам'ятати як саме слово, а і його синоніми чи антоніми, тому такий метод добре підходить, коли необхідно запам'ятати велику кількість слів. Однокорінні слова теж найкраще запам'ятовуються групами. Якщо знаєте кілька мов однієї мовної групи, використовуйте метод етимології. В основі методу лежить схожість звучання слів зі схожим значенням.

Сучасні технології для запам'ятовування англійських слів

Швидко запам'ятовувати іноземні слова допомагає перегляд серіалів або каналів на YouTube. Фрази, що повторюються, привертають увагу, тому вони легше запам'ятовуються. Найкраще вибирати серіали та відеоролики, які відповідають тематиці слів, що вивчаються. Наприклад, якщо потрібно вивчити слова про подорож, слід підібрати канали мандрівників, які описують маршрути та пам'ятки англійською або іншою потрібною мовою. Для розмовної англійської відмінно підійде перегляд американських сіткомів. Щоб підвищити ефективність такого методу, його можна комбінувати з картками.

Добре запам'ятовувати іноземні слова допоможуть інтервальні повторення. Суть методу у тому, щоб повторювати нові слова з певним інтервалом. Найкраще для цієї мети завантажити спеціальний додаток, який доступний для багатьох моделей смартфонів.

Незвичайні методи вивчення іноземних слів

Використання незвичайних методів вивчення іноземних слів також досить швидко дає позитивні результати. Розберімося з деякими особливостями нашої пам'яті, дізнавшись про які ви зможете змінити свій спосіб вивчення. Нові слова більше не вилітатимуть із голови.

Принцип «завтра»

Ні, не про те, щоб відкласти на завтра. Особливість роботи нашого мозку полягає в тому, що наступної доби від того часу, коли ми отримали інформацію, ми забуваємо 80% вивченого. Тільки вдумайтеся — наскільки більше можна запам'ятати, просто повторивши матеріал наступного дня!

Емоції правлять!

Те, що пов’язане з емоціями, ми запам'ятовуємо яскравіше. Причому емоції як позитивні, і негативні служать для мозку сигналом, що це треба запам'ятати — щоб повторити чи уникнути у майбутньому. Як це використати? Звичайно ж, у життєвих ситуаціях, коли ви, наприклад, опинилися в незручній ситуації перед іноземцем, тому що забули слово, ви запам'ятаєте це слово надовго. Але «емоції» можна створювати штучно — додайте емоційного виразу, вимовляючи нове слово чи вираз уголос, зв'яжіть його з людиною чи персонажем, що викликає певні почуття. Наприклад, запам'ятаймо англійське слово ridiculous — безглуздий, смішний. Вимовте фразу That's ridiculous!, дивлячись у дзеркало і з емоцією, що це найбезглуздіше, що ви робили — дивилися в дзеркало, говорили самі з собою і крутили біля скроні. That's ridiculous!

Стою на краю та ридаю

Не установка, це метод асоціацій. Наприклад, щоб запам'ятати англійське слово cry, яке звучить так само як і російське слово «край», можна уявити, що «я стою на краю і cry — плачу». Або, повернемося до ridiculous. Вам також це слово схоже на «рідікюль»? О боже, невже хтось ще так називає сумку? Це дуже безглуздо в наш час називати сумку рідікюлем — that's ridiculous.

Щоб цей метод спрацював, врахуйте три моменти. По-перше, асоціації повинні бути «ваші», вони повинні викликати зв'язок відразу, навіть якщо незрозумілі для інших. По-друге, чим химерніша асоціація, тим краще ви запам'ятаєте. Прослідкуйте закономірність: ми так добре запам'ятовуємо якісь дурниці, щось надзвичайне. Тому утрируйте у своїх асоціаціях — малюйте в голові картинку, де предмети яскравіші, більші, смішніші. По-третє, не перемудріть. Не обтяжуйте асоціацію зайвими деталями та цілим ланцюжком подій — ви забудете тоді, що ви спочатку запам'ятовували. Все має бути чітким і зрозумілим.

Я художник, я так бачу

Не секрет, що ми краще запам'ятовуємо картинки, ніж текст. Робіть замальовки, зображуйте слова картинками, мозку набагато легше згадати замальовку до слова або фрази. Вводьте у свою замальовку першу літеру слова — це велика допомога у запам'ятовуванні.

Терени розуму

Так-так, це те, чим користувався Шерлок для запам'ятовування. Ще цей спосіб називають методом фокусів або «Палац пам'яті». Все, що ми колись бачили або чули, образно кажучи, «закидається» у наш мозок. Але ми не можемо згадати цю інформацію, бо мозок просто не може її знайти. Мета методу фокусів — визначити інформацію на потрібну «поличку», щоб мозок з легкістю «дістав» її в потрібний момент. Ідея в тому, щоб прив'язати слова до конкретного місця, і потім, подумки гуляючи цим місцем, ви зможете знайти потрібне слово.

Як це зробити? Визначте у місці, яке ви дуже добре знаєте, наприклад, у спальні, 5 місць. Припустимо, ліжко, шафа, люстра, фіранка та вікно. Беремо 5 нових слів і прив'язуємо кожне слово до локації. Наприклад, слово cry — до вікна: я дивлюся у вікно і плачу, бо через карантин не можу вийти на прогулянку. А слово ridiculous прив'язуємо до люстри — уявіть кумедну люстру у формі сумки-рідикюля. Підключайте метод асоціацій при прив'язці до локацій. Цікаво, що у своїй спальні ви зможете «розмістити» багато різних списків слів. Потім можна розширювати свої терени на 10, 20 і більше локацій.

Їж слона частинами

Прив'язуйте нову інформацію до того, що знаєте. Нову фразу зв'яжіть зі знайомими словами. Наприклад, щоб запам'ятати англійське слово forgot — «забувати», зв'яжіть його з відомими словами. I forgot to call you — забув подзвонити тобі. I forgot about the time — забув про час. Якщо нагромаджуватимете речення кількома незнайомими словами, то ймовірно не запам'ятаєте жодного. Коли закріпили одне слово, переходьте до іншого.

Застосовуйте до себе

Усі ми трохи егоїсти. На спільній фотографії з друзями кого ви виглядаєте насамперед? Звісно ж себе! Все нові слова та фрази застосовуйте відразу до себе, до свого життя, бажань і планів. Тоді ви не тільки запам'ятовуєте краще, а й починаєте сприймати мову не як мету, а як засіб спілкування, і тренуєте навичку говоріння. Наприклад, фразу I forgot доповніть реальними речами чи подіями, які ви забували. Викладачі на курсах англійської мови «Ораторика» завжди допомагають студентам застосовувати вивчене до себе та почати говорити навіть на початкових рівнях.

Лінь — не завжди погано

Найбільш лінивий орган нашого тіла — це мозок. Але це можна використовувати. Наприклад, на аркуші А-4 напишіть 7 нових слів мовою, яку ви вивчаєте. Але не робіть те, що зазвичай робить кожен, хто вивчає іноземну мову. Не пишіть переклад поряд! Напишіть його на звороті листка. Прикріпіть список слів на видному місці, і підглядайте переклад — для цього потрібно відкріпити лист, перевернути, подивитися, а потім прикріпити назад. «Стільки дій, та краще я запам'ятаю вже ці слова, щоб не перевертати щоразу», — подумав мозок і запам'ятав. Усе вирішують зв'язки, наші нейронні зв'язки!

Як добре та надовго запам'ятовувати слова англійської мови?

Для багатьох людей, які займаються вивченням іноземних слів, дуже актуальним є питання їх оптимальної кількості для запам'ятовування на день. Тут однозначної відповіді немає, все залежить від конкретної техніки й ваших можливостей. Можна вивчати слова блоками, які слід багаторазово повторювати. Щоб слова краще запам'ятовувалися, їх необхідно вимовляти правильно, а ще краще використовувати у повсякденному мовленні якнайчастіше.

Щоб процес запам'ятовування проходив швидше та ефективніше, варто прислухатися до наступних порад:

  • Запам'ятовувати значення слів та їхнє звучання в контексті, це допоможе правильно вибудовувати діалоги та розуміти сенс.
  • Заучувати короткі діалоги, це допоможе використовувати слова коректно, а також пам'ятати вже готові шаблони.
  • Вчити слова, які можуть стати в пригоді. Не варто заглиблюватися в ті теми, які ви ніколи не використовуєте у повсякденному житті.
  • До процесу вивчення варто підходити творчо.
  • Використовувати систему заохочень за успіхи у навчанні.

Наполеглива праця та творчий підхід здатні зробити вивчення іноземних слів простим та швидким, головне у таких заняттях — регулярність.

Запам'ятати іноземні слова швидко та надовго — що допоможе?

Навіщо вам вивчення іноземної? Звісно, щоб мати можливість використовувати знання на практиці. У цьому полягає головне раціональне зерно, секрет успішного навчання. Чим більше ви практикуєтеся, тим більше мимовільних повторень лексичного матеріалу виникає у природному середовищі спілкування. Відповідно, на допомогу у вивченні іноземного приходить підсвідомість — мозок розпізнає іноземні слова, як інформацію, що часто використовується, і «поміщає» їх в оперативну короткострокову пам'ять.

Домогтися переходу на наступний рівень — в пам’ять довгострокову — можна шляхом періодичного повторення вивченого лексичного матеріалу. Як особисто запам'ятовувати вам іноземні слова, не розповість жодна книга. Щоб знайти свій ідеальний метод, потрібно випробувати всі перелічені, адже вони розроблені з урахуванням особливостей учнів різних людей. Одні краще сприймають інформацію на слух, тому варто вибрати прослуховування аудіоматеріалу, пісень. Інші показують найкращий результат під час роботи зорової пам'яті. Відповідно, акцент варто зробити на відеоматеріалі та картках.

Чим більше тренувати мозок, тим більше утворюється нейронних зв'язків, тим краще він працює. Наша пам'ять на відміну від пам'яті телефонів не закінчується, а навпаки тільки розширюється і покращується від кількості тренувань та інформації, що запам'ятовується. Якщо ці поради виявилися вам корисними, поділіться статтею на своїй сторінці в соцмережах, щоб інші теж змогли тренувати свою пам'ять. Курси іноземних мов «Ораторика» завжди раді допомогти вам вивчати іноземні мови ефективно.

 

Дата публікації: 05/01/2023 14:37
Дата перевидання: 31/10/2023 14:37
Автор: Надежда Яношевская
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call