Все об обращениях Mrs, Miss, Ms

...

Для тих, хто вивчає англійську мову, навіть найпростіші деталі можуть розкривати нову й корисну інформацію. От, наприклад, звернення. Ви не раз чули у фільмах або бачили у творах, як до жінки чи дівчини звертаються «‎міс» чи «‎місис», але в чому різниця? Щоб розібратися в цих нюансах англійського етикету — читайте наш матеріал.

Mrs

Слово Mrs є скороченням від англійського «mistress», що своєю чергою перекладається українською як «пані». Попри повну назву, скорочений варіант вимовляється як «missiz». 

 • Попри схожість зі словом «Miss» не плутайте ці слова, адже їхні значення цілком протилежні!

Найчастіше Mrs використовується до заміжніх жінок, та є більш формальним зверненням за наступні два варіанти. Ви могли помітити, що в деяких текстах після трьох літер ставиться крапка, яка означає скорочення. Так, вона є більш звичною для американського варіанту (Mrs.), а для британського — можна обійтися просто Mrs, і все. Для всіх звернень чітко діє одне правило при написанні — перша літера завжди велика незалежно від позиції в реченні.

Слово Mrs заведено вживати разом з прізвищем жінки, до якої звертаються або про яку йде мова. Наприклад: Mrs. Cooper is waiting for her husband to return from hunting.

Для слова Mrs існує також форма множини — Mmes. Це коротка версія запозиченого з французької «mesdames».

До заміжньої жінки додатково можна використовувати наступні синоніми слова Mrs:

 • Ma'am/Madam — це ввічливе звернення, що особливо доречне в контексті службових і суспільних відносин: Sorry, ma'am, we'll fix it.
 • Wife/Spouse (дружина) — прямо позначає сімейний статус: Meet Randy's wife; She was my second spouse.
 • Lady (леді) — ввічливе позначення: This is the same lady who saved me, Mrs. Ratched.

Miss

Слово Miss в англійській мові використовується для позначення незаміжньої жінки чи молодої дівчини, або для безпосереднього звернення до неї. Читається воно, так само як і пишеться — «miss». А на відміну від Mrs і Ms, це слово не є скороченням.

Miss можна використовувати у наступних випадках:

 1. для звернення до незаміжньої жінки чи дівчини, разом з іменем та/або прізвищем: Miss Rodzinski, are your parents here? Miss Kate, please leave the classroom. We have a new person on our team — Miss Dorothy Line.
 2. для умовного звернення до молодої жінки без імені: Miss, have you seen a blue wallet around here?
 3. для звернення до шкільної вчительки (без імені): Miss, could you repeat that last sentence? Thank you.

Залежно від контексту, прийнятними є такі синоніми:

 • Missy (юна міс) — неформальне звернення до молодої дівчини/дівчинки: Where did this missy get so many toys?
 • Young lady (юна леді) — більш формальний за попередній варіант: Alright, young lady, you will be punished!
 • Mademoiselle (мадмуазель) — це французьке слово з аналогічним значенням, проте зараз в англійській мові воно є трохи застарілим і частіше зустрічається в літературі: Can I show you the way, mademoiselle?

Ms

Слово Ms в англійській є універсальним і безпрограшним варіантом для звернення до будь-якої жінки чи дівчини. Ще у 20 столітті його почали вводити в мову як альтернативу традиційним зверненням Mrs і Miss. Головною метою було створення такого терміну, який би не видавав сімейного статусу жінки. Звернення Ms правильно вживати разом з прізвищем (Ms Garner).

 • Зверніть увагу, що Ms за вимовою подібне до Miss, однак на кінці має дзвінкий звук і читається як «miz».

Крім випадку, коли вам невідома інформація про особисте життя жінки, звернення Ms допомагає уникнути зайвих акцентів на цій  деталі. Особливо доречно його вживати у ділових відносинах, бізнесі, на офіційних зустрічах: Ms Avery, are you ready to sign the contract?

Якщо ви досі гадаєте, як звернутися до жінки, яка колись була у шлюбі, але тепер розлучена, Ms — саме той варіант.

Для підсумовування матеріалу головна різниця між зверненнями вказана у цій табличці.

 

Mrs

Miss

Ms

[ˈmɪs.ɪz]

[mɪs]

[mɪz]

Стосується заміжньої жінки

Стосується незаміжньої жінки чи молодої дівчини

Сімейний статус невідомий або неважливий

Mx

І звісно, ми не можемо обійти стороною сучасні тенденції. Мх — це нейтральне звернення, яке не вказує на стать людини. Воно легко замінює всі перераховані вище Mrs, Miss, Ms, а також звернення до чоловіків Mr. Читається це слово як «mix».

Мх дає змогу уникнути акцентів на гендері чи сімейному статусі, при цьому забезпечивши повагу до самоідентифікації людини: Мх Brokovic, the doctor is waiting for you.

Висновок

Наостанок варто додати, що в сучасному суспільстві жінки можуть обирати звернення до себе залежно від власних побажань і рівня комфорту, а не тільки на основі сімейного статусу. Тож головна порада для вас попри всі правила: враховуйте обставини та контекст. В будь-якому випадку ви вже володієте необхідним мінімумом, аби бути ввічливим співрозмовником та дотримуватися соціальних норм й етикету в англомовному середовищі!


Дата публикации: 19/01/2024 11:28
Дата перепубликации: 19/01/2024 11:28
Автор: Oratorica
Tori Hello
Проверь свой уровень английского на бесплатном тестировании

Познакомимся, определим уровень владения языка и покажем, как проходит обучение

Расскажем как
проходят занятия

🎓 Расскажем об обучении, преподавателях, графике и оплате

👩‍🏫 Назначим бесплатный пробный урок

По вопросам корпоративного обучения свяжитесь с нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call