Одним з дієвих способів розвинути вміння й навички в англійській є читання англомовної літератури. Нові терміни можуть здаватися складними, незрозумілими та навіть лячними, але це все ніщо порівняно з довгими англійськими словами.
У цьому матеріалі поміркуємо над тим, звідки вони беруться, для чого їх використовують і як часто можна з ними зустрітися у повсякденному мовленні? І звісно ж, ми не залишимо в стороні найбільше слово в англійській мові — «пневмоультрамікроскопічнийкремнієвулканоконіоз». Страшно? А уявіть, як воно звучить в оригіналі! До речі, вияснимо, чи справді воно найбільше?
Якими способами утворюються довгі слова в англійській мові
Тепер занурмося в механіку утворення довгих англійських слів. Зазвичай використовуються наступні способи з додаванням чи поєднанням:
- префіксів: unclassifiable (той, що не класифікується), disapprobation (несхвалення), undernourishment (недоїдання);
- суфіксів: cantankerousness (вередливість), remembrance (пам’ять, вшанування пам'яті);
- префіксів і суфіксів: hyperconsciousness (гіперсвідомість), discouragement (знеохочення);
- коренів і цілих слів: light|hearted (безтурботний), tele|communication (телекомунікація).
Таким чином, довгі слова в англійській утворюються шляхом поєднання зазначених елементів, і це дає мові гнучкість у вираженні складних понять. Важливо пам'ятати, що знаючи структуру цих слів, ви зможете легше розгадати їхні значення.
Як часто використовуються довгі слова в англійській?
Тепер вам напевне цікаво, як часто ви натраплятимете на них у реальному житті? Відповідь на це запитання досить проста: довгі англійські слова — це скоріше виняток, ніж обов'язковість у повсякденному мовленні. Такі приклади, як з попереднього розділу, звичайно, вже зайняли своє місце, але складніші й довші слова — зазвичай специфічні терміни. Розгляньмо кілька сфер, де найчастіше можна їх зустріти:
- Наукові та технічні тексти: anticommutativity (з математики), monocotyledonous (з ботаніки), hydroaeromechanics (з фізики);
- Юридична сфера: acknowledgement (підтвердження, офіційна заява), disfranchisement (позбавлення виборчих прав);
- Медична термінологія: pseudohypoparathyroidism (захворювання кісткової системи), electroencephalographically (пов'язано з вивченням активності мозку).
Крім того, довгі слова можуть використовуватися в літературі з метою створення певної атмосфери або внесення гумору. Наприклад, у комедійних творах можна натрапити на екстравагантні та кумедні слова, які надають тексту додаткового шарму. Яскравий приклад такого — «supercalifragilisticexpialidocious» — це назва пісні з фільму про Меррі Поппінс, а саме слово вживається, щоб висловити захоплення або здивування.
Найдовше англійське слово
На початку ми згадали найдовше слово в англійській мові — «pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis». Воно вельми громіздке, складається з 45 літер, а значення його пов'язане з пилком, який може спричинити захворювання легень. Варто зазначити, що це слово навряд чи коли-небудь буде використано в повсякденному мовленні. Воно більше слугує курйозом і зразком словесної екстравагантності! До речі, таких прикладів можна згадати чимало, лише подивіться на цю табличку (і спробуйте прочитати!):
ТОП 5 найдовших слів в англійській мові |
||
№ |
Слово |
Кількість букв |
1 |
Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis |
45 |
2 |
Hippopotomonstrosesquippedaliophobia |
36 |
3 |
Supercalifragilisticexpialidocious |
34 |
4 |
Floccinaucinihilipilification |
29 |
5 |
Antidisestablishmentarianism |
28 |
Розберемося з цією термінологією на простих словах:
- [njuːˌməʊ.nəʊˌʌl.trə.maɪ.krəˌskɒp.ɪkˌsɪl.ɪ.kəʊ.vɒl.keɪ.nəʊ.kɒn.iˈəʊ.sɪs] – рідкісне захворювання, спричинене вдиханням частинок кремнезему або пилу вулканічного походження;
- [ˌhɪpəˌpɒtəˌmɒnstrəsˌskwɪpɪˌdeɪlɪəˈfoʊbiə] – використовується в жартах для опису страху перед дуууже довгими словами;
- [ˌsuː.pə.kæl.ɪ.frædʒ.ɪˌlɪs.tɪk.eks.pi.æl.ɪˈdəʊ.ʃəs] – вигадане слово, що жартівливо вживається для опису чогось неймовірного, дивовижного, фантастичного або вражаючого;
- [ˌflɒk.sɪ.nɔː.sɪ.nɪ.hɪl.ɪ.pɪl.ɪ.fɪˈkeɪ.ʃən] – розцінювання чогось як такого, що не має жодної користі;
- [ˌæn.ti.dɪs.ɪˌstæb.lɪʃ.mənˈteə.ri.ə.nɪ.zəm] – історичний термін, що означає підтримання ідеї збереження церкви в єдності з державою.
А тепер відповімо, чи є перший номер у нашому списку найдовшим словом у світі? Звичайно, що ні. Це звання належить також англійському терміну, що позначає назву хімічного білка. Але написати це слово повністю не вдасться, тому що складається воно з… майже 190 тисяч (!) літер.
Краще розглянемо наостанок декілька прикладів довгих і трохи складних слів, які дійсно можуть зустрітися у повсякденності:
- Superconsciousness (суперсвідомість)
Meditation can lead to a state of superconsciousness and deep inner understanding. —
Медитація може привести до стану суперсвідомості та глибокого внутрішнього розуміння. - Unpredictability (непередбачуваність)
The unpredictability of the weather prevents us from planning a family picnic. —
Непередбачуваність погоди заважає нам планувати сімейний пікнік - Outmanoeuvre (перехитрити)
With just a few tricks, he outmaneuvered his opponent. —
Лише декількома прийомами він перехитрив свого суперника. - Incomprehensibility (незрозумілість, незбагненність)
The incomprehensibility of chemical formulas made me turn to a tutor. —
Незрозумілість хімічних формул змусила мене звернутися до репетитора. - Indestructibility (незламність, стійкість до руйнування)
This talisman symbolizes my inner indestructibility. —
Цей талісман символізує мою внутрішню незламність. - Unforeseeable (непередбачуваний)
Climate change can have unforeseeable consequences for all of humanity. —
Зміна клімату може мати непередбачувані наслідки для всього людства. - Uncopyrightable (не захищений авторським правом)
You may only use uncopyrightable material for your video. —
Ти можеш використовувати для свого відео лише незахищені авторським правом матеріали. - Remuneration (винагорода, оплата праці)
Is the remuneration for work from the client a bribe? —
Чи є винагорода за роботу від клієнта хабарем? - Interchangeability (взаємозамінність)
The interchangeability between these two products makes the choice much easier for customers. —
Взаємозамінність між цими двома продуктами робить вибір покупцям набагато простішим) - Mischievousness (пустотливість, бешкетництво)
Lolita has always been characterized by mischievousness and playfulness. —
Лоліта завжди відрізнялася пустотливістю і грайливістю.
Довгі слова, чи то наукова термінологія, чи то повсякденна лексика, додають мові чогось особливого й унікального. Рідко трапляючись у звичайному спілкуванні, вони все одно підкреслюють гнучкість і різноманіття англійської мови, вчергове доводячи, що її вивчення — цікавий і захопливий процес. А розширити свої знання і натрапити на щось дійсно корисне ви завжди можете на нашому сайті. Тож приєднуйтесь!